hrcsenfrdehunoplsksl

Vodič - KALENDAR

23.7. utorak - KONCERT “PIVAM OLIVERA” 
Oliver Jakovčev Berekin pjeva pjesme Olivera Dragojevića uz pratnju prof. Nebojše Lakića (klavir) i Nina Nimca (gitara)
21 sat, ispred Kaštilca, Kaštel Gomilica (I)

23.7. PREDSTAVLJANJE KNJIGE "ZAGRLJAJ U KOJI PRIPADAM"  OTKAZANO
Književno – glazbena večer Vlaste Janton (nagrađena na natječaju GKK)
20.30 h, Podvorje, Kaštel Sućurac
ORGANIZATOR: GRADSKA KNJIŽNICA KAŠTELA (L)

23.7. KOMEDIJA "TAJKUNI"  OTKAZANO
Kazališna predstava glumačke družine Histrion
21:00 h, Brce Kaštel Stari
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA

25.7. VEČER IGROKAZA
Igrokazi u izvedbi Kaštelanskog kazališta i gostiju
19:30 h, školski botanički vrt OŠ Ostrog, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: GSU KAŠTELANSKO KAZALIŠTE (L)

25.7. KONCERT HGD ZRINSKI
21 sat ispred "zadruge" u Starom (I)

26.7. PREDSTAVA "NA BRCU"
Nova predstava o životu i događanjima na Brcu
21:00 h, Igrišće, Kaštel Štafilić
ORGANIZATOR: AK MORETA (I)

26.7. RIBARSKA FEŠTA 
20.30 sati u sportskoj lučici na Giričiću u Gomilici (L)

27.7. "MALA LITNJA POZORNICA"
Večer dječjeg stvaralaštva
20:30 h, ispred Kaštilca, Kaštel Gomilica
ORGANIZATOR: UDRUGA SV. JERONIM (L)

27.7. PREDSTAVA BRODOLOMKE
Tragikomična priča o četirima ženama, kazališta Moruzgva i Ludens Teatar iz Zagreba
20:30 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA (I)

27.7. - Ribarska fešta, Veterani HNK Jadran 
20 sati na mulu u Sućurcu (J)

27.7. - Ribarska fešta PŠK Srdela 
20 sati na portu u Starom (I)

28.7. "KRALJEVIĆ ČUPERKO"
Mali mjuzikl za djecu u izvedbi UO KD Smješko
20:00 h, Školski botanički vrt OŠ Ostrog, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR; GRAD KAŠTELA (I)

28.7. VEČERI KOD SV. JERONIMA – DUO DRAUŠNIK / BEDEK
Poznata djela iz glazbene literature za klarinet i gitaru
21:00 h, stara crkva Sv. Jeronima, Kaštel Gomilica
ORGANIZATOR: UDRUGA SV. JERONIM (L)

31.7. KONCERT KLASE GITARE PROF. MISLAVA REŽIĆA
Međunarodna ljetna škola glazbe
19:00 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: HGD BIRANJ (I)

KOLOVOZ:

LEGENDA O MILJENKU I DOBRILI
1.8. Svečanost otvaranja uz Koncert Jacquesa Houdeka i goste: Zorica Kondža, Tedi Spalato i Ana Opačak
  21:00 h, ispred kaštela Vitturi, Kaštel Lukšić (L)
2.8. Kazališna predstava: "Legenda o Miljenku i Dobrili"
  21:00 h, ispred kaštela Vitturi, Kaštel Lukšić (I)
6.8. Dobriline glazbene večeri: Zdenka Kovačiček
  21:00 h, park Vitturi, Kaštel Lukšić (I)
7.8. i 8.8. Projekcija ljubavnih filmova na otvorenom "Romantika pod zvijezdama"
21:00 h, kaštel Rušinac u Kaštel Lukšiću (L)
6.8. do 9.8. Stopama Miljenka i Dobrile - turistička tura sa stručnim vodstvom hr/eng
19:00 h, polazak ispred kaštela Vitturi
ORGANIZATORI: GRAD KAŠTELA I TZ GRADA KAŠTELA

2.8.do 2.9. "KARIKATUROM PROTIV POŽARA"
Izložba karikatura autora Damira Novaka
20:00 h, Nadbiskupski kaštel, Kaštel Sućurac (L)
ORGANIZATOR: MUZEJ GRADA KAŠTELA I HRVATSKA VATROGASNA ZAJEDNICA

3.8. KONCERT IBRICE JUSIĆA
21:00 h, Brce, Kaštel Stari
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA (L)

3.8. "MISEČINA PROSULA SE KALON"
Ljetni folklorni koncert KUD-a Putalj i gostiju
21:00 h, Trg Podvorje, Kaštel Sućurac
ORGANIZATOR: KUD PUTALJ (I)

4.8. KONCERT GRUPE OPĆA OPASNOST
Proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana
hrvatskih branitelja
22:00 h, porat, Kaštel Stari
ORGANIZATOR: HVIDRA KAŠTELA I GRAD KAŠTELA (I)

6.8. VEČERI KOD SVETOG JERONIMA – ANSAMBL ARS LONGA
Glazba iz razdoblja baroka na originalnim instrumentima
20:30 h, stara crkva sv. Jeronima, Kaštel Gomilica
ORGANIZATOR: UDRUGA SV. JERONIM (L)

6.8. Večer duhovnih šansona
20:00 h Brce, Kaštel Novi
ORGANIZATOR : ŽUPA K.NOVI I TZG KAŠTELA (J)

9 i 10 .8. Kaštelanske rock večeri
9.8. "ROCK NA PLAŽI" akustična večer
21:00 h, plaža u Kaštel Lukšiću
10. 8. "ROCK NA PORTU" električna večer
21:00 h, plato bivšeg odbojkaškog igrališta, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR; UDRUGA TROKUT MLADIH (L,F)

10.8. KONCERT "PUČKI PIVAČI DONJI KAŠTILA"
Povodom 5. obljetnice, gosti: Klapa Sv. Jeronim (Kaštela) i ŽK Senjkinje
21:00 h, u dvoru Zadruge, Kaštel Stari
ORGANIZATOR: PUČKI PIVAČI DONJI KAŠTILI (J)

11.8. LUTKARSKA PREDSTAVA –PRAVI PRIJATELJ
Mjuzikl za djecu u izvedbi Produkcije Z
20:00 h, Školski botanički vrt OŠ Ostrog, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA (I)

12.8. "VEČER ARIJA, ŠANSONA I KANCONA"
Na koncertu sudjeluju: Joško Tranfić, Ana Opačak i Saša Jakelić
21:00 h, Brce, Kaštel Stari
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA

13.8. SOLISTIČKI GITARISTIČKI KONCERT FILIPA MIŠKOVIĆA
20:00 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA

14.8. "IGRE U SUTON"
Glazbeno – poetski recital posvećen Mediteranu u izvedbi Silvane Stanić
21:00 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA

15.8. PODVORJE U PODVORJU
Tradicionalni koncert klape Podvorje
21:00 h, Gospojska štrada, Kaštel Sućurac
ORGANIZATOR: KLAPA PODVORJE

15.8. KONCERT PUHAČKOG ORKESTRA HDG BIRANJ
U povodu blagdana Velike Gospe i dana mjesta K. Lukšića
21:00 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: HGD BIRANJ

16.8. KONCERT "ARIJE POD ZVIJEZDAMA"
Večer vrhunskih glazbenih djela klasične glazbe s
Antonijom Teskerom
21:00 h, Igrišće, Kaštel Štafilić
ORGANIZATOR: TZG KAŠTELA

17.8. do 31.8. IZLOŽBA SLIKA "LIBERALIZAM"
Autor Tino Perdić
20:30 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA

17.8. PREDSTAVA "NA BRCU"
Nova predstava o životu i događanjima na Brcu
21:00 h, ispred Zadruge, Kaštel Stari
ORGANIZATOR: AK MORETA

18.8. X. DANI LUKE BOTIĆA
Tema: Odnos Luke Botića prema rodnom gradu i odnos
Splita prema Luki Botiću
20:00 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: OPOR BOTIĆI

18.8. KAZALIŠNA PREDSTAVA "TKO SMO TO MI ? "
U izvedbi Mješovitog zbora Sv. Jurja mućenika iz Kaštel Sućurca
20:30 h, kino Sv. Juraj, Kaštel Sućurac
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA

19.8. DAŠAK PARIZA U KAŠTELANSKOJ LJETNOJ VEČERI
Koncert u izvedbi Bjanke Ivas (mezzosporanistica) i Ivane
Štimac (pijanistica)
20:30 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA

21.8. VEČERI KOD SVETOG JERONIMA – SCHUBERTIADE
Koncert: Antigoni Tsalla (flauta), Vladimir Kossjanenko (viola), Mihovil Karuza (čelo) i Mislav Režić (gitara) djela F. Schuberta i suvremenika
20:30 h, stara crkva sv. Jeronima, Kaštel Gomilica
ORGANIZATOR: UDRUGA SV. JERONIM

22.8. VEČER POSVEĆENA JAKŠI FIAMENGU
Umjetnička organizacija Caravan: Ksenija Prohaska s gostima
21:00 h , kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA

22.8. IGROKAZ ZA IGROKAZOM IDE
Kud Karol Wojtyla i gosti
20:30 h, ispred kule Cambi, Kaštel Kambelovac
ORGANIZATOR: KUD KAROL WOJTYLA

23.8. KONCERT "BOJE JAZZA"
Večer jazz glazbe u izvedbi HGD Biranj
21:00 h, Igrišće, Kaštel Štafilić
ORGANIZATOR: TZG KAŠTELA

23.8. 19. VEČER FOLKLORA „TAMBURICA I MANDOLINA”
KUD 7 Kaštela i gosti
20:30 h, ispred Kaštilca, Kaštel Gomilica
ORGANIZATOR: KUD 7 KAŠTELA

24.8. ZAGORA KAŠTELIMA
Predstavljanje kulturno-umjetničkih društava
19:30 h, Brce, Kaštel Stari
ORGANIZATOR: KUD SR CE ZAGORE

25.8. "IZMEĐU DVA SNA"
Predstavljanje romana Irene Grubišić – Čabo (Blajić)
20:30 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: GSU KAŠTELANSKO KAZALIŠTE

27.8. KONCERT KLASE FLAUTE PROF. LIZ GOODWIN
Međunarodna ljetna škola glazbe
19:00 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: HGD BIRANJ

29.8. 7. VEČER KAŠTELANSKIH GLENDI I BATUDI
Pjesme i priče kaštelanskih autora na kaštelanskoj čakavici
20:30 h, Gospojska štrada, Kaštel Sućurac
ORGANIZATOR: GRADSKA KNJIŽNICA KAŠTELA

29.8. SAMOSTALNI KONCERT
Cjelovečernji koncert klape Kampaneli
20:00 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: KLAPA KAMPANELI

30.8. DJECA KAŠTELIMA S LJUBAVLJU 2019.
Večer dječjeg kazališta Škatula i gostiju
19:00 h, Brce, Kaštel Novi
ORGANIZATOR: KAŠTELANSKO DJEČJE KAZALIŠTE ŠKATULA

30.8. KONCERT NENE BELANA, FIUMENSA I ZAGREBAČKE
FILHARMONIJE
SVEČANOST ZATVARANJA KKLJ
21:00 h, Podvorje, Kaštel Sućurac
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA

3.9. do 10.9. IZLOŽBA SLIKA UZ VEČER POEZIJE
Dinko Bekavac prestavit će novu zbirku poezije i otvoriti izložbu slika
19:30 h, kaštel Vitturi, Kaštel Lukšić
ORGANIZATOR: GRAD KAŠTELA

5.9. BAJKOVITA HRVATSKA POVIJEST
Književna večer uz Jagodu Šimac
20:30 h, Podvorje, Kaštel Sućurac
ORGANIZATOR: GRADSKA KNJIŽNICA KAŠTELA

6.9. "NOĆ POD ZVIJEZDAMA"
Klapa Cambi i gosti
20:00 h, Brce, Kaštel Novi
ORGANIZATOR: KKU POKLADE

 

Originalni program pogledajte OVDJE...

Smještaj