dinamo kastela

Kaštelanski košarkaši porazom su ušli u novo prvenstvo, u derbiju kola su u dvorani Dražena Petrovića izgubili od Dinama 70-55. Domaćini su utakmicu prelomili u nastavku, nakon što je prvi dio bio gotovo stalno u egalu te ja završio rezultatom 37-35 za Dinamo. U drugom dijelu Dinamovci dižu agresivnost u obrani te vođeni navijanjem Bad Blue Boysa Ribolu Kaštela ostavljaju na tek 20 zabijenih poena u čitavom poluvremenu.

Zanimljivo je da je ključni igrač za Dinamovo odvajanje bio bivši provtimac Ribole Andro Anzulović, koji je završio na 16 poena, uz po četiri asistencije i skoka, a u ključnoj trećoj četvrtini je zaredao nekoliko trica.

Damir Rančić, trener Ribole: Čestitke Dinamu na zasluženoj pobjedi, na kraju i vrlo uvjerljivoj, iako je prvo poluvrijeme bilo u egalu. U drugom poluvremenu nam je u potpunosti zakazao napad, imali smo i 18 izgubljenih lopti, a to se u ovakvim utakmicama ne prašta. Ništa, tek je prvo kolo, idemo dalje, okrećemo se domaćoj utakmici.

A domaća utakmica sljedeći vikend je protiv Zapruđa, novozagrepčani su dobro ušli u novu sezonu, na domaćem terenu su razbili novog prvoligaša Medveščaka s 86-64.

KK Dinamo – KK Ribola Kaštela 70-55 (37-35)
Ribola: Vidović 5, Galić 2, Krešić 14, Svalina 12, Elez 6, Sanader, Murko, Rašetina, Biočić 2, Delaš 14, Markota, Perkušić.