U 20. kolu Prve muške lige košarkaši Ribole Kaštela poraženi su od Kvarnera 2010 rezultatom 79:68. Unatoč porazu, Kaštelani su ostali u poziciji za doigravanje jer je izgubio i konkurent Bosco. U zadnja dva kola prije kraja regularnog dijela prvenstva Kaštelani će voditi tijesnu bitku za ulazak u doigravanje.

Umjesto nove prvenstvene pobjede, gosti su doživjeli poraz od Kvarnera i to na krilima dvojice veterana Štembergera i Perkovića. Iskusni 40-godišnjaci očitali su lekciju momčadi Ribole Kaštela i pokazali zašto su u najboljim godinama bili u vrhunskim ligama. Naime, zajedno su ubacili gotovo pola Riječkih koševa i predvodili ih do četvrte uzastopne pobjede.

Ribola je bljesnula samo na početku utakmice, a onda do kraja prve četvrtine potonula na -17. U nastavku utakmice zaostatak se vrtio oko dvadeset poena, tek se u posljednjoj dionici ta prednost snizila. Međutim, gosti su prekasno ubacili u višu brzinu i svojom najlošijom utakmicom u drugom dijelu sezone propustili odličnu šansu za osiguravanje doigravanja. U posljednja dva kola Ribolu čeka dvoboj protiv posljednje plasiranog Samobora i prvoplasirane Cedevite.

Kvarner 2010 – Ribola Kaštela 79:68
(27:10, 18:14, 17:17, 17:27)

Kvarner 2010:Štemberger (17), Delpin (5), Smojver (5), Jashari (9), Ćosić, Jadrijev (9), Krstinić, Volarević (14), Krulčić, Smokvić, Penić (2), Perković (18). Trener: Goran Šućurović

Ribola Kaštela: Vidović (2), Sanader (5), Klepo (2), Murko, Rašetina (13), Biočić (10), Bilandžić (5), Tvrdić (8), Krešić (7), Svalina (7), Marasović, Šarić (9). Trener: Damir Rančić