U posljednjoj utakmici 16. kola Prve muške lige košarkaši Ribole Kaštela svladali su Dubrovnik rezultatom 87:98 nakon produžetaka.

KK Dubrovnik – KK Ribola Kaštela 87:98
(29:19, 16:30, 17:21, 21:13, 4:15)
Dubrovnik, dvorana Gospino polje
Suci: Josip Jurčević, Frane Mjeda, Ivan Hajduk
Igrač utakmice: Viktor Šarić (Ribola Kaštela)

Momčad Damira Rančića četvrtu utakmicu zaredom slavi pobjedu. Ovoga puta ona je ostvarena u produžetku utakmice protiv vrlo neugodnog Dubrovnika, a s nova dva boda još je više učvršćeno mjesto za doigravanje.

Domaćin je puno bolje otvorio utakmicu te na leđima Vrkića prvu četvrtinu poveo sa 29:19. Međutim, ozljeda Galića u prvoj fazi susreta bitno je utjecala na rotacijske planove trenera Lučića. Ribola je uzvratila do kraja poluvremena kada je s ravnih 30 koševa otišla na poluvrijeme s +4. To vodstvo Kaštelani nisu ispuštali cijelu treću i sve do kraja četvrte četvrtine, dok je na momente bilo i preko deset razlike. Malo po malo, Dubrovčani su topili zaostatak i desetak sekundi prije kraja izjednačili preko bivšeg Ribolinog razigravača Nikole Došena. Gosti su promašili šut za pobjedu u posljednjim sekundama, ali im je zato sve ulazilo u produžetku. Dubrovčani su ostali na samo četiri koša, što je i više nego nedovoljno za slavlje.

Najbolji strijelac utakmice bio je domaći igrač Vrkić s 31 košem. Kod gostiju su briljirali Tvrdić i Šarić s 25 koševa, a Ribolin centar upisao je još i deset skokova za 'double' učinak.

KK Dubrovnik:Vidović (19), Šimović (10), Došen (8), Raguž (5), Vodopija (8), Vujičić, Vrkić (31), Tomašević, Maštrapa, Galić (6), Zorić, Orsat. Trener: Maro Lučić

KK Ribola Kaštela: Vidović (3), Omašić, Sanader, Murko, Rašetina (7), Biočić (16), Bilandžić (13), Tvrdić (25), Krešić, Svalina (4), Marasović (5), Šarić (25). Trener: Damir Rančić