U zaostaloj utakmici 10. kola 1. HRL – jug rukometaši Ribole Kaštela očekivano su pobijedili Senj rezultatom 30:24.

RK Ribola Kaštela – RK Senj 30:24 (15:14)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Dražen Anušić, Dubravko Vukovac
Igrač utakmice: Josip Kovačević (Ribola Kaštela)

Na krilima raspoloženog Josipa Kovačevića kaštelanski su rukometaši uspješno odradili prvu prvenstvenu utakmicu ove kalendarske godine. Svoju najbolju utakmicu ove sezone Kovačević je okrunio s dvanaest pogodaka, koje je gotovo ravnomjerno rasporedio u oba poluvremena.

Premda su gosti poveli u 3. minuti, Ribola je u idućih deset minuta dominirala parketom, stekavši vodstvo od 5:1. Svoju prednost domaćin je držao sve do pred kraj poluvremena, kada gosti stižu na samo pogodak zaostatka. Utakmica se prelomila odmah na početku nastavka – Ribola bježi na 20:14, a ubrzo je semafor pokazivao i osam razlike (24:16). S tom prednošću domaćin je bez komplikacija mogao zaključiti utakmicu.

RK Ribola Kaštela: Pepur, Džakula, Milas (1), Čičmir, Milković, Malnar, Krokar (1), Marić (1), Cvjetković (7), Olić, Pavičić, Kovačević (12), Vukić, Poljak, Vujičević (5), Bešker (3). Trener: Davor Bujas

RK Senj: M.Nekić, Milih (1), Katić, I. Barbić, Krajcar (3), Cvjetković (2), Čulinović, R. Nekić (2), Zrinski, Deželjin (1), Katić (7), Krmpotić (1), Barbić (1), Stanić (2), Raos (4), Jeličić. Trener: Denis Štokić