Odbojkaši Murse iz Osijeka svladali su Ribolu Kaštela u susretu 10. kola Superlige i time preuzeli prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

OK Ribola Kaštela – OK Mursa Osijek 1:3
(25:21, 19:25, 24:26, 16:25)

Suci: Milan Rajković, Želimir Kušljić

Ni Kaštelani nisu uspjeli pronaći rješenje protiv ugodnog iznenađenja lige. Neporažena Mursa Osijek s nova tri boda preuzima vrh ljestvice, čime su se promaknuli u glavnog favorita za osvajanje lige. Domaćin je dobro parirao u prvom setu, kojeg je osvojio nakon što su nadoknadili zaostatak od 12:17. Gosti su i u drugom setu ušli agresivno i uspostavili vodstvo, no ovog puta nisu ništa prepustili slučaju.

Kako je bilo i očekivano, najveća borba vodila se u trećem setu koji je odlučivao o bodovima. Ribola je djelovala kao bolja momčad, imala je rezultat u svojim rukama, da bi u završnici seta dozvolila gostima da sa 21:22 dođu na 24:22. Greška Matokovića i poen Šukera vratili su ih u igru, ali Stanković s dva poena donosi Mursi velikih 2:1. Motiviraniji gosti u četvrtom su setu bez većeg otpora domaćina osvojili pobjednički set.

„Danas je ipak prevladalo iskustvo na njihovoj strani, a u ovoj polusezoni su jedna od najboljih ekipa koja još nije doživjela poraz, i to sigurno dovoljno govori o njihovoj kvaliteti. To se najviše moglo vidjeti u staloženosti ekipe u situacijama kada se rezultat prelama, dok se kod nas u uvukla nervoza koja nam je bila uteg u nastojanju da dođemo do pobjede. Međutim, sve su to lekcije i ova polusezona bila je jako poučna i siguran sam da ćemo u nastavku sezone igrati bolje“, kazao je trener Ribole Ivan Rančić.

OK Ribola Kaštela:Vuković (19), Barać, Perić (5), Mustapić, Ivić (2), Kulušić, Cvijović, Šuker (12), Barić (1), Cikojević (4), Bijelović (16), Pervan, Jureta, Bašić. Trener: Ivan Rančić

OK Mursa Osijek:Bogdanović (15), K. Šućur (11), Marinović, Matoković (22), Kraljević, Prlić (8), Ivančić (1), J. Šućur (1), Nedić (1), Šmital, Majer, Stanković (8). Trener: Mario Teppert