U četvrtom kolu Superlige odbojkaši Ribole Kaštela upisali su drugu prvenstvenu pobjedu, svladavši Rovinj rezultatom 3:1.

Malo je nedostajalo da Rovinj priredi iznenađenje u Kaštel Starome. Imali su 1:0 u setovima i dvije set lopte u drugome, a onda je Rančićeva momčad pokazala karakter i potpuno preokrenula utakmicu. Nakon tijesnog otvaranja utakmice, gosti su se uspjeli rezultatski značajno odlijepiti. Kapital od 19:13 bio je lagan za osvajanje prvog seta. Druga dionica bila je prilično izjednačena, uz blagu inicijativu gostiju u prvom dijelu seta, a potom domaćih u drugom. U samoj završnici drugog seta Rovinj je imao dvije set lopte: 24:23 i 25:24, ali je uporna Ribola uspjela iščeprkati izjednačenje. Nakon toga sve je bilo lakše za Rančićevu momčad, koja s dva relativno lagana seta uspjeva ubilježiti sva tri boda.

- Mislim da smo danas odigrali najlošiju utakmicu u dosadašnjem prvenstvu. Mogli smo izgubiti kako smo izgledali u prva dva seta. Mislim da je nedopustivo da podcjenimo protivnika koji je došao s nama nadigravati se. Moramo biti skromniji i davati na terenu maksimum da bi razmišljali o bodovima -  kazao je nakon utakmice trener Rančić.

OK Ribola Kaštela – OK Rovinj 3:1
(16:25, 30:28, 25:19, 25:17)
Suci: Luka Humski, Dominik Raca

OK Ribola Kaštela: Vuković (19), Barać, Perić (10), Mustapić, Ivić (2), Kulušić (1), Cvijović (1), Šuker (22), Barić, Cikojević (6), Pervan, Jureta (11), Martinović, Bašić. Trener: Ivan Rančić

OK Rovinj:Abel Zolota (20), Preden, Fatorić (12), Gavrilov (16), V. Poropat (4), Matić, Radovan (3), Janko (10), A. Poropat. Trener: Davor Hrelja