Na otvaranju proljetnog dijela prvenstva rukometaši Ribole Kaštela poraženi su u susjednom derbiju od Trogira rezultatom 29:25.

MRK Trogir – RK Ribola Kaštela 29:25 (16:14)

Trogir, stadion Vinko Kandija, gledatelja 700
Suci: Davor Lončar, Zoran Lončar
Igrač utakmice: Marin Babić (Trogir)

Susjedni derbi po drugi put ove sezone pripao je Trogiru. Vodeća momčad prvenstva potvrdila je svoj status protiv Ribole koja je nakon utakmice imala riječi kritike kontra suđenja. No, bodovi su ostali u Trogiru, oni koračaju prema ulasku u željenu Premijer ligu.

Gosti su bolje otvorili susret, potom je uslijedilo izjednačenje i međusobno pripetavanje poen za poenom. Do kraja poluvremena Trogirani ipak uspijevaju doći do vodstva i pobjeći na dva pogotka razlike. U nastavku utakmice Ribola je lovila rezultat i nekoliko puta stigla do izjednačenja, ali nije mogla ponovo doći u pozitivan rezultat. Pred kraj utakmice domaćin se odlijepio na pet pogodaka razlike i time razriješio pitanje pobjednika.

MRK Trogir:Baković, Špika, Babić (7), Ljubica, Piteša (2), Drnasin, Milat, Brkan, Maljković, Viljac, Perkušić (2), Jakeljić (6), Plazibat, Markota, Šolić (6), Trivković (5). Trener: Boris Popović

Ribola Kaštela:Meštrović, Ilić (2), Milas (4), Pavlov (1), Čićmir (1), Milković, Krokar (4), Džakula, Cvjetković (8), Dodig, Mirat, Šegrt, Ivanišević (3), Vujičević (2), Fistonić, Mikas. Trener: Davor Bujas