MEVZA LIGA
Odbojkašice OK Kaštela uspješno su prešle još jednu domaću zadaću u srednjoeuropskoj MEVZA ligi svladavši GEN-I Volley rezultatom 3:1.

OK Kaštela – GEN-I Volley 3:1
(25:20, 25:13, 20:25, 25:21)
Kaštel Stari, Gradska dvorana, gledatelja 250
Suci: Nikola Kožić, Zdravko Jakiša
Igračica utakmice: Nika Stanović (OK Kaštela)

Odličnom igrom 'Malene' su upisale svoju treću prvenstvenu pobjedu u MEVZA ligi. Sve tri ostvarile su kao domaćin i tako pokazale kako na svom parketu mogu parirati svakom protivniku. Ni Slovenke iz Nove Gorice nisu se mogle 'izvući', 'Malene' su od početka pokazale veću želju, a nošeni publikom to su i uspjele. Glavnina domaćih napada išlo je preko Stanović i Vukić, no kad njima ne bi išlo 'uskočile' bi Rimac i Prkačin, pa su tako Kaštela imala čak četiri igračice sa preko deset poena. Posebno su bile raspucane u drugom setu gdje su se vrlo brzo napravile rezultatski odmak i s 2:0 zakoračili prema pobjedi.

No, u trećem setu domaćim igračicama pala je koncentracija, a iskusne Slovenke iskoristili su ponuđeno. Iako su 'Malene' nekoliko puta uspjele nadoknadit zaostatak, GEN-I Volley ipak je uspio vratiti nadu za bodove. U tom se setu kao pun pogodak pokazala Sillah koja je dobila priliku od trenera Kozamernika i sa šest poena predvodila svoju ekipu. Međutim, ne zadugo.

U četvrtom setu Kaštelanke su 'ubacile' u veću brzinu, stigle do 5:1 vodstva i tako otvorile put prema čistoj pobjedi. Bilo je 11:6 i 16:12, a onda su Slovenke napravile 'zamah' i uspjele izjednačiti set na 16:16. Kratko je trajalo, samo četiri poena, jer je OK Kaštela serijom 6:0 stigla do set poena i uzela sva tri boda.

OK Kaštela: J. Ninčević (3), Stanović (17), Prkačin (13), Vranković (5), Ljulj, Rimac (11), Sudar, Matas, Vukić (18), M. Ninčević. Trener: Zoran Grgantov

GEN-I Volley: Sillah (7), Ferlinc (5), Velikonja Grbac (6), Spanou (14), Forštnarič, P. Blažič (8), Kovač (6), T. Blažič, Leban, Jovanović (5), Žigon. Trener: Tilen Kozamernik