U subotu 5. listopada odigrane su utakmice 1. kola 2. HRL – jug za seniorke. Marina Kaštela očekivano je bila bolja od ekipe iz Makarske rezultatom 27:20.

Marina Kaštela – Hoteli Makarska 27:20 (15:11)

Kaštel Sućurac, Gradska dvorana Sokolana
Suci: Stipe Torbarina, Šime Torbarina
Igračica utakmice: Irena Mustapić-Jogun (Marina Kaštela)

Dobar i siguran start Marine Kaštela stigao je po zadanom planu. Kaštelanke su po tko zna koji put zaredom bile bolje od Makaranki za savršen početak sezone. Iako su gošće u prvom poluvremenu držale rezultat u 'egalu', domaća obrana i napad proradila je pred kraj poluvremena kada serijom 5:1 postižu siguran odmak. Baš takva igra nastavila se u drugom poluvremenu gdje se rezultat uglavnom držao između pet i šest pogodaka razlike do konačnih 27:20. U utakmici su se posebno istaknule Mustapić-Jogun i Jurko koje su zajedno postigle više od polovine Marininih pogodaka.

Marina Kaštela: Bradarić-Šljujo, Čatelov, Zebić, A. Jurko (7), Pintar (3), M. Strmečki, Mlinar (1), M. Jurko, Šarić (5), Mustapić-Jogun (9), Lučić, Janjić, Ćoko, Varnica (2), Maleš. Trenerica: Željka Kovač

Hoteli Makarska: Stipičević, Perić (5), Vukić, Bandur (1), Vujčić (1), Ravlić, Vranješ, Selak (7), Rudelj, N. Juričić (6), M. Jurišić, Šalinović. Trenerica: Ljiljana Gudelj