hajduk pripreme

Nogometaši Hajduka pobijedili su Varaždin na Poljudu rezultatom 4:2 u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči nastavka sezone.

Stigli su Bijeli do vodstva nakon što je Marko Livaja uputio preciznu povratnu loptu za Marina Ljubičića koji pogađa mrežu s desetak metara.

Deset minuta kasnije gosti su izjednačili na 1:1, Vuk je dobio loptu na desetak metara, a zatim je silovitim udarcem pogodio pod gredu. Nastavili su Varaždinci s dobrom igrom pa su već u 27. minuti došli do preokreta, a pogodak je postigao hajdukovac na posudbi - Michele Šego. Uputio je Šego udarac, lopta se odbila od Katića i prevarila Kalinića

Hajduk je do izjednačenja stigao u 56. minuti, a pogodak je postigao Livaja udarcem iz slobodnjaka s 18 metara. U 70. minuti vodstvo Bijelima donio je Alexandar Kačaniklić koji je postigao pogodak na Livajinu asistenciju. Kačaniklić se u strijelce upisao tek što je ušao u igru, a nekoliko minuta kasnije bio je u sličnoj situaciji za postizanje drugog pogotka, međutim obranio mu je drugi put vratar Zelenika

Pogodak za konačnih 4:2 postigao je Mlakar u 77. minuti susreta nakon što je Livaja "rabonom" pronašao Dolčeka, a ovaj dodavanjem pronašao svog suigrača iz napada koji zabija iz blizine.

Izvor: Hajduk.hr