hajduk istra

Sinoć je na Poljudu odigran susret Hajduka i Istre 1961 u kojem su domaći pokazali kako ih ni kiša ne može omesti u nastojanju da osvoje nove bodove. Strijelci za Hajduk bili su Marin Ljubičić (11), Marco Fossatti (27), Filip Krovinović (70) i Marko Livaja (90+2).

Hajduk je furiozno krenuo u dvoboj igran po jakoj kiši te je vrlo brzo stigao i do prednosti. Sjajan dupli pas odigrali su Biuk i Melnjak, mladi Hajdukov veznjak potom je u kaznenom prostoru proigrao svog centarfora koji iz blizine nije mogao promašiti. Doduše, Ljubičić je samo pet minuta potom promašio iz još bolje situacije, s pet je metara pogodio vratnicu nakon dodavanja Livaje, ali Hajduk je svejedno ubrzo postigao i osiguravajući drugi pogodak. Obrana Puljana uspjela je tek blokirati jedan od brojnih pokušaja domaćih, lopta je stigla do Fossattija koji je zapucao s više od 20 metara te pogodio sam gornji lijevi kut suparničkog gola.

U drugom poluvremenu Hajduk je ipak malo smirio tempo, no i u takvom laganijem ritmu je stigao do još dva gola. Sahiti je u 70. minuti projurio po desnom krilu, ubacio u srce kaznenog prostora gdje su istovremeno do lopte stigli Krovinović i Livaja, no udarac prema vratima i pogodak postigao je Krovinović. Ipak se u posljednjim trenucima susreta u strijelce upisao i najbolji strijelac Hajduka Livaja, njemu je Dolček petom ostavio loptu na udarac sa 20-ak metara, a lopta je odsjela u gornjem desnom kutu.

Osijek je sada vodeći sa 34 boda iz 16 susreta, slijede Rijeka i Hajduk sa po 30, ali Rijeka je odigrala utakmicu manje, dok je četvrti Dinamo sa 28 bodova i dvije utakmice manje. Lokomotiva je peta sa 22 boda, koliko ima i šesta Gorica s utakmicom manje. Istra 1961 je osma sa 15 bodova iz 16 susreta, tri manje od sedmog Šibenika, a dva više od devetog Slavena Belupa koji su također odigrali po 16 utakmica.

REZULTATI 17. KOLA,

Petak:
Osijek - Lokomotiva            3-1 (Nejašmić 40, Daku 88, Fiolić 90+6 / Kulenović 9)
Hajduk - Istra 1961            4-0 (Ljubičić 11, Fossatti 27, Krovinović 70, Livaja 90+2)