HRVATSKA U-19 rukometna reprezentacija izgubila je od Njemačke 20:34 u Varaždinu u finalu Europskog prvenstva.
Njemačka je jednostavno bila puno bolja i na poluvrijeme je otišla s pet golova prednosti, a posebno je uspješna bila u iskorištavanju grešaka Hrvatske i realiziranju kontri. Na ulasku u drugo poluvrijeme samo je nastavila povećavati prednost i vrlo brzo je bilo jasno da više neće biti mogućnosti za povratak.

Nezaustavljiv je u prvom poluvremenu kod Njemačke bio desni vanjski Renars Uscins. Svih svojih šest golova zabio je u prvih 30 minuta, a u drugom poluvremenu njemački izbornik je uveo i igrače iz drugog plana. Šest pogodaka zabio je i Tim Freihofer, a pet Nico Schottle. Kod Hrvatske je najbolji bio David Jurišić s četiri pogotka, a jedan manje postigli su Zlatko Raužan i Ivan Barbić.

Hrvatska tako ostaje na dva osvojena naslova europskih kadetskih prvaka iz 2006. i 2010. godine, a ovo joj je treće srebro. Njemačka je postala prva reprezentacija s tri zlata u ovoj dobnoj kategoriji na europskim prvenstvima.

Izvor: Index.hr