hren

Nogometaši Liverpoola i Chelsea zauzeli su treće i četvrto mjesto nakon zadnjeg kola Premiershipa, te su izborili Ligu prvaka, dok je Arsenal završio kao osmi na ljestvici i tako ostao bez nastupa u europskim natjecanjima.
Liverpool je na svom Anfieldu golovima Sadia Manea svladao nezainteresirani Crystal Palace 2:0, dok je Chelsea izgubio kod Aston Ville 2:1, ali mu je pomogao Tottenham koji je u posljednjim minutama utakmice ipak slavio kod Leicestera 4:2.

U izvanrednoj utakmici 'lisice' su dvaput vodile golovima Vardyja iz penala (18, 52), a Tottenham je prvo smanjio preko Kanea (41) te do izjednačenja stigao u 76. minuti autogolom Schmeichela. U tom je trenutku Arsenal bio u Europi, no u samoj završnici 'topnicima' je presudio Gareth Bale. Velšanin je zabio prvo u 87. minuti za vodstvo 'spursa 3:2, a potom i za konačnu pobjedu 4:2 u 96. minuti.

Aston Villa je golovima Traorea i El Ghazija slavila protiv Chelseaja, za koji je zabio Chilwell. Mateo Kovačić je igrao za Chelsea do 66. minute.

U Europu će i West Ham, koji je s 3:0 pobijedio Southampton, dok je prvak City s 5:0 'potopio' Everton. Na proslavi titule bilo je čak 10.000 navijača, a od njih se Sergio Aguero oprostio zabivši dva gola za 'građane'.

'Topnici' su svladali Brighton s 2:0 i bili su u Europi do 87. minute, kada je Gareth Bale zabio za vodstvo i pobjedu Tottenhama. 'Spursi' su tako osvojili 62 boda i kao sedmi na ljestvici idu u Konferencijsku ligu. Arsenal je osvojio bod manje i neće vidjeti Europu sljedeće sezone.

Manchester United sezonu završava kao drugi, 'crveni vragovi' su za kraj slavili kod Wolverhamptona 2:1. Iz lige ispadaju Sheffield United, Fulham i West Bromwich.

Engleska 1. liga

Leeds-WBA3:1
Aston Villa-Chelsea2:1
Sheffield United-Burnley1:0
Manchester City-Everton5:0
Arsenal-Brighton2:0
Leicester-Tottenham2:4
West Ham-Southampton3:0
Liverpool-Crystal Palace2:0
Fulham-Newcastle United0:2
Wolverhampton-Manchester United1:2
  Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Manchester City38275686
2.Manchester United382111674
3.Liverpool38209969
4.Chelsea381910967
5.Leicester382061266
6.West Ham381981165
7.Tottenham381881262
8.Arsenal381871361
9.Leeds381851559
10.Everton381781359
11.Aston Villa381671555
12.Newcastle United381291745
13.Wolverhampton381291745
14.Crystal Palace381281844
15.Southampton381271943
16.Brighton389141541
17.Burnley381091939
18.Fulham385132028
19.WBA385112226
20.Sheffield United38722923

Izvor: Tportal.hr


KOMENTARI:

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij