Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami (2:30.66) svjetska je prvakinja u veleslalomu nakon utrke održane u Cortini d'Ampezzo. Drugu vožnju odvozila je  praktički bez greške za svoje treće odličje u Cortini nakon zlata u superveleslalomu i bronce u spustu.

Drugo mjesto zauzela je Mikaela Shiffrin sa samo dvije stotinke zaostatka za pobjednicom.  Treće mjesto i broncu uzela je Austrijanka Katharina Liensberger s devet stotinki zaostatka.  Nakon prve vožnje u vodstvu je bila Amerikanka Shiffrin s vremenom 1:13.22.

Andrea Komšić nije završila prvu vožnju, dok je Leona Popović u prvoj bila na 28. mjestu s 3.60 sekundi zaostatka za vodećom. Drugu je vožnju Popović odradila solidno te će biti zadovoljna plasmanom među prvih 30. Vrijeme druge vožnje bilo joj je 1:19.71, zauzela je 25. mjesto s 5.87 sekundi zaostatka. Za Riječanku je to njezin najbolji rezultat i nastup na svjetskim prvenstvima.

Nažalost, u Cortini nema Zrinke Ljutić koja propušta Svjetsko prvenstvo zbog pozitivnog nalaza na koronavirus.

Izvor : Hrt.hr