Ovo im je bio prvi susret ove sezone.
Zaostalu utakmicu 9. kola Hrvatskog nogometnog prvenstva odigrali su danas u Kranjčevićevoj Lokomotiva i Hajduk. Ovo im je bio prvi susret ove sezone.

Hajdukov trener Boro Primorac upisao je tri boda nakon pobjede u Koprivnici protiv Belupa, pa su nekako svi očekivali nove bodove i večeras na Hajdukovom kontu.

Trener bijelih nije mogao računati na kvartet Mujakić, Nejašmić, Čolina i Vušković.
Glavni sudac ovog sureta bio je Marin Vidulin iz Kanfanara, pomoćnici su mu bili Kezele i Pajić iz Rijeke, četvrti sudac Linić iz Dražica.

Na prvenstvenoj ljestvici prije ovog susreta Hajduk je bio peti sa 14 bodova iz deset utakmica, Lokomotiva na osmoj poziciji i 8 bodova iz 11 kola.

Evo početnih sastava:

Lokomotiva: Hendija, Petrak, Papadopoulos, Tuci, Cokaj, Pivarić, Kolinger, Tahiraj, Chaija, Karačić, Kallaku

Hajduk: Posavec, Simić, Dimitrov, Jakoliš, Caktaš (kap.), Umut, Jairo, Gyurcso, Jurić, Dolček, Jradi

Prvi su u dva navrata zaprijetili domaći preko Pivarića, ali bez rezultata. A onda je Hajduk došao u rano vodstvo preko kapetana Mije Caktaša. Igrala se 12. minuta kada je Jakoliš proigrao Jaira, ovaj se sjurio po desnoj strani šesnajsterca i potom asistirao Caktašu u sredinu koji zabija za 0-1. Bio je to signal igračima Lokomotive da se otvore što je za Hajduka značilo više prostora naprijed i nove prilike iz kontranapada.

Tri minute poslije pogotka malo je nedostajalo da Hajduk dođe do povećanja vodstva. Gyurcso je pucao s 15 metara nakon brze kontre Bijelih, lopta se odbila na sedam metara do Jaira koji je tukao iz prve, međutim lopta je otišla malo preko vrata.

Ubrzo još  jedna prilika za Hajduk. Jairo je povratnom loptom pronašao usamljenog Jradija na 14 metara, pucao je veznjak Bijelih u bliži kut, ali obranio je to Hendija. Hajduk dominira. U 25. minuti  sjajna akcija Hajdukovih igrača.  Jurić je u sredinu dao za Jaira koji petom produžuje na desnu stranu za Jradija, a veznjak Bijelih ometen od braniča Lokomotive puca malo pored vrata.

Najbolju priliku prvog dijela Lokomotiva je imala u 38. minuti. Cokaj je pucao glavom, lopta je pogodila jednu pa drugu vratnicu i odbila se vani. Puno sreće za Hajduk koji do kraja poluvremena ipak čuva vodstvo 0-1.

Počelo je drugo poluvrijeme i igrala se 52. minuta kada je odbijenu loptu Cokaj skoro uspio ubaciti u mrežu da Jakoliš nije spašavao s gol crte. Domaćini bolje otvaraju drugo poluvrijeme, opasniji su. Bolju igru u nastavku Lokomotiva je naplatila u desetoj minuti drugog dijela. Na vrata Hajduka pucao je Tahiraj, Posavec je kratko odbio do mladog albanskog reprezentativca Indrita Tucija koji postavlja 1:1.

Ne predaje se Hajduk i u 61. minuti Gyurcso dobro puca, ali je lopta pomazila vratnicu i otišla u gol aut. Utakmica je živa, dinamična. Bliži se 70. minuta i vrijeme je za prve izmjene. Trener Primorac umjesto Umuta uvodi napadača Diamantakosa, a umjesto Jakoliša u igri je branič Todorović. Ubrzo zatim i trener Tomić mijenja, u igru uvodi Điru umjesto Petraka. Sedam minuta prije kraja susreta Primorac traži zamjenu, ulazi Brnić umjesto Gyurcsa. Mijenja i Goran Tomić, ali čini se da pokušava sačuvati  bod, zamjene su bez taktičke opravdanosti.

Ali u 90. minuti Hajduk opet zabija. Nakon udarca iz kuta kapetan Caktaš postaje junak susreta i glavom zabija za 1-2. Osvetio se Hajduk za prošlosezonski poraz.

Bijeli nose tri boda u Split. Konačan rezultat: Lokomotiva – Hajduk 1-2!!! Iz 11 kola sada igrači Bore Primorca imaju 17  bodova.

Žute kartone dobili su iz redova Hajduka Simić (24′), te u momčadi Lokomotive Petrak (34′), Kolinger (50′), Đira (82′).

Foto : Hajduk.hr
Izvor : Dalmacijadanas.hr