Nakon što su policijski službenici obavili očevid nakon noćašnjeg požara na automobilu Renault Laguna u Kaštel Novom, utvrđeno je da postoje elementi kaznenog djela, koji se odnose na namjerno izazivanje požara.
- Obavljenim očevidom na vozilu u Kaštel Novom utvrđeno je da u događaju postoje elementi kaznenog djela „Oštećenje tuđe stvari“. Materijalna šteta se procjenjuje na oko dvije tisuće kuna. Oštećena osoba je upućena u postupak iniciranja kaznenog postupka podnošenjem prijedloga za progon – stoji u kratkom službenom izvješću iz PUSD.
I dok su službene informacije usmjerene na uzroke požara, neslužbene informacije iz Kaštel Novog kazuju da se zapaljenim automobilom koristio mladi Kaštelanin, čiji je brat u Kaštelima ubijen prije osam godina, a on sam, zbog pokušaja ubojstva drugog mladića u blizini Marine osuđen na pet godina zatvora.
KOMENTARI: