hren

Petar Borović iz DVD-a Mladost, Krešimir Batina iz DVD-a Kaštela i Toni Bosančić iz DVD-a Kaštel Gomilica proglašeni su najboljim vatrogascima u 2020. godini u kojoj su ostvarili najveći broj radnih sati, odnosno aktivnosti i intervencija na terenu, rečeno je danas u Gradskoj vijećnici na svečanoj dodjeli nagrada najboljim kaštelanskim vatrogascima, održanom povodom Dana grada. Uz gradonačelnika Denisa Ivanovića, svečanosti su prisustvovali njegovi zamjenici te predstavnici sva tri kaštelanska vatrogasna društva.

- Krešimir Batina kao najbolji vatrogasac DVD-a Kaštela imao je 71 intervenciju od ukupno 220 na kojima je proveo ukupno 140 sati, - kazao je Roko Maletić, zapovjednik DVD-a Kaštela te dodao da je riječ o četvrtom vatrogascu iz generacije obitelji Batina.

- Toni Bosančić, najbolji je vatrogasac iz DVD-a Gomilica, a od ukupno 204 intervencije, Toni je imao 49 na kojima je proveo 200 sati, - kazao je Matko Bralić, zapovjednik DVD-a  iz Kaštel Gomilice.

-Petar Borović, član DVD-a Mladost iz Kaštel Sućurca, imao je 12 dežurstava, 21 intervenciju i 67 radnih sati, - rekao je Ljubo Musinov predsjednik DVD-a Mladost iz Kaštel Sućurca prilikom predstavljanja njihovog najboljeg vatrogasca.

- Kao i većina mojih kolega u društvo sam došao kao dječak, s 11 godina i bio dio vatrogasne mladeži, a čim sam postao punoljetan krenuo sam na intervencije. Ova nagrada bit će jedna lijepa uspomena, ali nama svima je najbitnije pomoći onima kojima je pomoć potrebna i to radimo sa srcem – kazao je, nakon primanja nagradeToni Bosančić, jedan od nagrađenih vatrogasaca.

- Svake godine povodom Dana Grada sastajemo se s našim vatrogascima i na neki način im zahvalimo za sve ono što vatrogasci čine za ovu našu zajednicu, za naš Grad. Iako smo ove godine malo skučeni s obilježavanjem Dana Grada s obzirom na pandemiju, neke stvari ipak ne treba izostaviti, pogotovo kad se tiče vas koji ste na neki način najveći humanitarci u ovome Gradu. Jedno veliko hvala, Grad će vam uvijek biti maksimalna podrška i dalje ćemo pratiti potrebe sva tri naša vatrogasna društva da bi imali što opremljeniju vatrogasnu zajednicu – kazao je gradonačelnik Ivanović te se još jednom zahvalio vatrogascima za sve ono što rade u Gradu, prije svega misleći na zaštitu od požara, ali i kako je kazao, za aktivnost u drugim humanim područjima, i za Civilnu zaštitu i kroz vrijeme pandemije, ali i zbog sudjelovanja na potresom razorenim područjima.

Zahvalu za rad i aktivnosti vatrogascima i čestitke uputila je i dogradonačelnica Jadranka Matok-Bosančić te im svima čestitala Međunarodni dan Civilne zaštite.

- Vi ste jako bitan čimbenik u osiguranju, zaštiti ljudi, sredstava i prirode. Pokazali ste svoju ulogu u svim ovim nedaćama koje su nas zadesile što se tiče pandemije i potresa, kako je rekao gradonačelnik, ali isto tako vaša je uloga nemjerljiva u svakom segmentu našeg društva. Bitan ste faktor u sustavu Civilne zaštite, stoga vam još jednom čestitam u ime gradskog Stožera i želim vam uspjeha u daljnjem radu. Nesebično se dajete u svakom trenutku, pa se nadam da ćemo tako i dalje surađivati na zaštiti ljudi i cijelog našeg stanovništva.

Zahvalu na predanom radu uputio je i dogradonačelnik Grgica Benutić uz želju da neće imati toliko posla vezanih uz nedaće i nepogode te da će im vatrogasna sezona biti jednostavnija i lakša sa što manje požara.

Da je prošla vatrogasna sezona bila aktivnija nego 2019. potvrdio je glavni kaštelanski vatrogasni zapovjednik Milivoj Taslak.

- Za oko 15 posto povećan je broj intervencija u prošloj godini, a bilo ih je 588. Pola od toga su bili požari otvorenog prostora i požari općenito. Svoj doprinos smo dali i u covid pandemiji, a sudjelovali smo i u pomoći Petrinji gdje su bile poslane dvije grupe vatrogasaca. Isto tako, istaknuo bi požar koji smo imali u Kaštelima u sedmom mjesecu koji nam je dosta zadao problema, gdje je bilo opožareno 200 hektara površine, a uz pomoć naših snaga, kojih je bilo najviše kao i uvijek, riješili smo ga vrlo brzo – kazao je Taslak i zahvalio se Gradu na opremi i pomoći koju im pružaju, napomenuvši kako su vozila ipak beznačajna bez ljudi te je još jednom zahvalio najboljim vatrogascima za koje je kazao da su pripadnici mladeži i da su od mladih dana pripadnici vatrogastva.

 

Foto: Ivana Topić (PGK)


KOMENTARI:

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij