hren
Iako u Kaštelima kronično nedostaje manjih sportskih igrališta, zbog čega su djeca i mladi zakinuti za bavljenje nekom rekreacijom i kvalitetnim druženjem, kaštelanska mladež uskoro bi mogla ostati i bez većeg dijela jednog od rijetkih igrališta koje već postoji, onog na sućuračkoj Sokolani.

Zbog ove teme posljednjih dana u Kaštel Sućurcu se podigla prava bura među tamošnjim pučanstvom.
A problem je nastao kada su od nadležnih snaznali kako se prostorije ispod tribina, koje su srce igrališta, moraju rušiti zbog izmještanja potoka, što je pak potrebno za završetak radova vezanih uz novu dvoranu.
Inače, igralište na Sokolani postoji više od 50 godina, a u samim počecima postojanja igrači su umjesto svlačionica koristili prostore obližnjeg bistroa. Kada su za vrijeme Mediteranskih igara 1979. godine dobili svoje prostorije, trenirati i igrati rukomet bilo je daleko jednostavnije. Vrijeme je potom učinilo svoje pa su prostorije propadale, no uz pomoć Grada i Županije i uz mnogo truda, grupa entuzijasta obnovila ih je prije 10-ak godina, od kada ih koristi nekoliko sućuračkih udruga. Tako danas kroz te prostore prođe više od stotinu djece iz rukometa, mali nogometaši, malonogometna udruga, članovi udruga IK 7 Kaštela, Gušt, MK Uspomene.

Misli li se na djecu?

- Kao predsjednik ŽRK Kaštela izražavam zabrinutost novonastalom situacijom i bezosjećajnim odnosom Grada prema našem klubu i „našoj dici“, a isto tako i prema ostalim klubovima i udrugama koje se koriste igralištem. Ja ne tražim krivca u trenutnoj vlasti u gradu nego od njih tražim pomoć i razumijevanje da se rješi novonastala situacija na opće zadovoljstvo – kaže Josip Lijić koji navodi da je o ovom problemu prije šest mjeseci već razgovarao s nadležnima.

- Prije pola godine imao sam susret s pročelnikom Rejom po pitanju rušenja i ukazao mu da je očito neinformiran o pravom stanju i da nekakvo izmještanje potoka ispod prostorija nije potrebno niti moguće i to zato što postoji odvod koji je i sada u funkciji, a nalazi se 3 metra zapadno od naših prostorija. Pitam se pati li od amnezije ili su tu neke druge igre? Moram ovom prilikom citirati gradonačelnika koji mi je nakon tematske sjednice o sportu rekao "da ne činim dobro za svoje divojke u klubu". Gradonačelniče, eto vam prilike da vi to učinite. Na jednom sastanku, na kojem je bio prisutan i predsjednik SDP-a Matko Kuzmanić, gradonačelnik je izjavio da ako ja ne uspijem sam natkriti Sokolanu da će onda on to učiniti pa se sada pitam gdje je nestao entuzijazam koji sam tada vidio – ogorčen je Lijić i nadodaje kako sluti da bi se zbog svega mogao „dogoditi narod“, a to nije nikome u interesu te uputio gradske oce da pogledaju oko sebe i uvažavaju one koji su im dali glas.

Da potok teče zapadno od prostorija potvrdio nam je i Dragan Kovač koji je desetljećima „vezan“ za Sokolanu, jer kako kaže, da potok ima veze s prostorijama, one bi se davno urušile.

- Bio sam u prilici godinama ranije vidjeti urbanistički plan uređenja Sokolane pa je zanimljivo da se sadašnjim prostorijama, koje se namjeravaju rušiti, stvorila mogućnost nadogradnje jednog kata, te eventualno natkrivanje tribina – kaže Kovač koji tvrdi da je privatni vlasnik poklonio ovo zemljište upravo za izgradnju rukometnog igrališta.

Pronaći alternativna rješenja

Sućurački mjesni odbor, saznali smo od Zorana Bonacina, kontaktirao je nadležne službe u Gradu te je iznio svoje nezadovoljstvo i predložio alternativna rješenja.

- Nisam imao priliku upoznati se s dokumentacijom pa ne mogu potpuno sigurno tvrditi gdje je potok išao, kuda ide danas ili koji će mu tok biti sutra, ali sam predložio, ako je nužno izmještati potok na štetu igrališta, da se to učini bezbolno za sve, a to je ispod istočnih tribina igrališta – kazao je Bonacin uz konstataciju kako ništa još nije finalizirano, no članovi Mjesnog odbora podržavaju svoje građane, složno su protiv rušenja i poduzeti će sve potrebno da bi to spriječili.

Da stvar ipak nije do kraja finalizirana, ostavljen nam je dojam i nakon čitanja odgovora dobivenog iz Gradske uprave, jer u njemu ne možemo iščitati zašto je izmještanje potoka uopće potrebno, izmješta li se potok prema nacrtima područja ili stvarnom stanju te kakva je sudbina klubova i udruga koji tamo djeluju.

- Grad Kaštela je još za mandata prošle vlasti naručio projektnu dokumentaciju i ishodio dozvole za gradnju nove sportske dvorane na Sokolani, pripadajućeg parkirališta, prometnice uz dvoranu, te za izmještanje potoka. Upravo ti projekti predviđaju rušenje prostorija ispod tribina, kako bi se potok izmjestio. Do sada je izvedeno 60 % tih radova, a ostali dio izmještanja već je 2 godine u zastoju upravo zbog ovog problema. Štoviše, u uvjetima Hrvatskih voda naglašeno je da potok treba izmjestit prije početka gradnje dvorane. Problem se ignorirao, a što se izgradnja dvorane bliži kraju, sve više isplivava na površinu, jer i taj dio posla treba riješiti – stoji u odgovoru nadležnih, od kojih mnogi očekuju više angažmana te ispravljanje grešaka prethodnika, ako ih je bilo.


KOMENTARI:

Stari Komentari (23)

 • Crazy (Gost_7727)

  Ma pusti igraliste, rjesi kanalizaciju....

  oko 9 godina prije
 • ola la (Gost_2135)

  Dragi športski dijelatnici stvarno ovo sa tugom čitam i pitam se kao običan čovjek zbog ćega gospoda iz športske udruge šute jer oćito nije samo problem Sokolane ima ovdje mnogo više problema, kako to da vrli Maglica koji je postavljen na izmišljeno mjesto bar ne pokuša pomoč za ono što je došao.Što se tiče LIČA i KOVAČA samo mogu dodat da su to ljudi koji spašavaju našu djecu od propusta što im ova amo kazati gospoda rade,očito im je cilj rušenje svih športskih udruga osim odbojke pa opet odbojke i na kraju opet odbojke i također odbojke .Ovdje oćito nije problem da se nemože riješit bez rušenja ali imam čut da se to na toj lokaciji nalazi čestica njegove mislim rodice koja mu je bila na listi,neznam možda su zli jezici ali sam čuo dok su prije bili na vlasti iz HDZ-a tražila neke novce za tu zemlju i 4 mjesta.Ovo triba pitat one bivše evo ja ču se pokušat nekako dovuč do ti ljudi da bih doznao istinu. Dragi Sučurani svaka vam čast što ste skupa u najtežim trenucima stali za iteres te djece i športa.Ako se ovako nastavi sa športom u ovom gradu do kraja godine imat čemo više drogaša i pijanaca nego u bilo kojem nerazvijenom kraju svijeta jer svaki danom sve više ova gospoda iz grada skidju novaca za razvijanje športa na ovom dijelo svijeta e pa dragi Drugovi i Gospodo,zašto šutite ali još je žalosnije da Športska udruga ništa ne poduzima a znaju daje katastrofa u našem gradu po pitanju Športa,da opet ljudi od akcija poput Maglice i Kuzmaniča nisu u stanju ništa učinit a čuda su obečavali ha ha ha,na kraju možda naprave više u Komunalnom poduzeču koji bi nam mogli bit sponzori za naše klubove odbolku mislim na odbojku pa opet odbojku i na kraju odbojku

  oko 9 godina prije
 • (Gost_6313)

  Maglica počni radit za ono šta si plaćen,izjasni se.A za gradonačelnika nemam riječi osim,laž,laž,laž,laž i tako stalno.

  oko 9 godina prije
 • (Gost_4149)

  HDZ je da puste gradske pare za teren na kojen se gradila dvorana koja uopće tu nije tribala bit!!! I sad radi toga triba rušit nešto šta postoji i dobro funkcionira i moglo bi se još uredit i nadopunit sadržajima!!! Ko je ovde lud? Berketa neću ni komentirat, nije vridan toga, privesla nas je samo tako!!
  Ali Sokolanu ne smimo dat!!!

  oko 9 godina prije
 • (Gost_7114)

  Maglica će va sve brige riješit,on je ka Cidokor di on prođe trava ne raste.Zamisli inteligentne odluke HDZ-a da idu u koaliciju s takvim likom,a onda kad ih je zajeba naš vrli kapetan takvu osobu uzima kod sebe u koaliciju.Jadni naš grade,ništa od tebe....

  oko 9 godina prije
 • Željko Bujas (Gost_4009)

  Goste 2135 nije istina da se zajednica športskih udruga nije oglasila.Naprotiv ona je preko gradskih viječnika uputila zahtjev da se na dnevni red sjednice gradskog vijeća koje će se održati u četvrtak stavi posebna točka dnevnog reda Športsko rekreacijskog centra Sokolana.Isto tako moram te upozoriti da ja kao dopredsjednik zajednice svako dnevno kontaktiram sa predstavnicima lokalne samouprave o svim pitanjima u svezi športskih udruga i podjednako zastupam sve športove.Ne stoji tvoja konstatacija da se forsira kako ti tendeciozno pišeš samo odbojka jer to naprosto nije istina.Da bi se uvjerio u ove moje riječi kada se predstaviš na stranicama portala imenom i prezimenom pozivam te da svoje slobodno vrijeme izdvojiš i dođaš na sjednicu gradskog vijeća,na kojemu će biti i predstavnici zajednice športskih udruga i tamo čuješ na koji način će mo se zalagati i vjerujem argumentima spasiti Sokolanu od rušenja.Najlakše je sjediti i kritizirati ljude koji u ovim burnim vrimenima ulažu maksimum napora da se ispravljaju mnoge nepravilnosti koje su godinama prisutne u našem gradu.Ja ću kao dopredsjednik zajednice kao i članovi U.O.zajednice uložiti maksimum napora da se depolitiziraju sve radnje oko športa u našem gradu,da se u potpunosti poštivaju zakonitosti i sve odredbe zakona o športu,a uvjeravam te da se veliki dio posla već obavio.Isto tako se nadam da će izgradnjom dvorane zajednica dobiti sve uvjete kako bi gore navedeno moglo funkcionirati.Zapamti zajednica će sve napraviti da se šport depolitizira u našem gradu da se maksimalno poštuju zakoni i pravilnici,kako bi najbolje športske udruge sa najviše kaštelanske djece imale i najbolji status u materijalnom i financijskom smislu.

  oko 9 godina prije
 • gost (Gost_241)

  ako svakodnevno reagirate i raspravljate o sportskom centru Sokolana , kako je moguće da ste tek sad reagirali nakon napisa i apela za spas Sokolane na sucuračkom portalu?

  oko 9 godina prije
 • (Gost_9054)

  Bravo za sućurane i njihov mjesni odbor,borite se i nedajte svaka vam čast i drugi bi se tribali ugledat u vas.Rejo ajde sad ih ignoriraj kao do sada.

  oko 9 godina prije
 • nije (Gost_241)

  mjesni odbor potega ovo pitanje ali podrzaje inicijativu

  oko 9 godina prije
 • (Gost_5214)

  Kladim se da Rejo nije nikad ni bija na Sokolani.Njega te \"sitnice\"ne zamaraju, šta je to njemu srušit objekat i izbacit dicu na ulicu,pa nisu to njegova dica.Sve može ić kvragu,samo neka je njemu njegove plaće.Nećemo valjda dozvolit da nam jedan nesposobni poslušnik određuje sudbinu naše dice.
  Sućurani, na noge!

  oko 9 godina prije
 • (Gost_4207)

  jema li u gradu još ovakvi projekti koji su započeti prije pešest godin, koji nisu finalizirani do kraja, jer je bilo da nikad HDZ neće izgubit, pa bi bilo po sistemu \"LAKO ČEMO\" napravit malo ovo, pa poslin malo nadogradit, ka ŠKOLA U NOVOME , kA I VRTIĆ U NOVOME i da ne nabrajan.
  Pokrijte se ušima i ne javjajte se na portalu. Svakim danom se događaju debuloze iz proišlosti koje triba rješit, a najlakše je pjucat po gradonačelniku. Red se više triba uvest, je da će nas to koštat, ali vrime je za uvest red.I ovi 5214 šta komentiraš \"Nesposobni poslušnik\" vrlo je žalosno. Čovik utvrđuje postojeće stanje koje je neko prije ukakija i naravnop on sad nevaja.
  Nevaja in ni Zajednica jer nima više kako kome, nego po pravilniku ka i dosad,a druga špina ne radi na petome katu.E Sučurani, jemate se zašto sa puno pepela posut .

  oko 9 godina prije
 • nikad robom (Gost_219)

  Drugovi i drugarice, moramo stat na balun, ovako više neide, neoliberalizam preuzima sve u svoje ruke služeći se svim metodama. Ono što je naša radnička klasa odvajala od svoji just za dobrobit NAŠE DICE, nekima pada sada napamet rušit. Apeliram na Vas drugovi i drugarice iz SDP dali živite i djelujete i Našin Kaštilin, nemogu Vas razumit niti repon niste mrdnili ima dvi godine. Potpuno ste nezainteresirani za bilo koja zbivanja u Našin Kaštilin.
  Drugovi i drugarice, radnici, težaci, napredno građanstvo i poštena inteligencijo Kaštel Sućurca ako Naša avangarda (gleda samo osobni interes) nima sluha za dobrobit NAŠE DICE moramo sami preuzet sudbinu u svoje ruke (demokratskim metodama) Sokolana nesmi pasti!!!
  Sačuvajmo Sokolanu za NAŠU DICU!!!

  Nikad robom.

  oko 9 godina prije
 • E moj narode !!! (Gost_2816)

  Glavno je da se dižu i uređuju spomenici, od kojih se ne može živjeti. Nažalost o djeci se malo vodi briga. Da nije tih par ljudi po klubovima i uz pomoč članarina sve bi se ugasilo.
  A priča se o natalitetu. Prije 30 godina Sučurac je ima niti 2 ijade ljudi a ima je sva ova igrališta, + livade i kale. Danas ima OKO 10 IJAD LJUDI a manje sportkih terena. Nije to samo problem Sučurca, to je problem naše Države.
  Važno je čapat lovu od Trgovačkih centara, otvoriti kafić, itd.
  E moj narode !!!

  oko 9 godina prije
 • Timotije (Gost_1161)

  Problem Sokolane se ignorira već dvije godine a mi smo na vlasti tek dvadeset pet mjeseci pa to nismo stigli riješiti.
  Dragi naši Sućurani, draga naša dico, sve ćemo mi to riješiti ako ne u ovom mandatu onda do 2019 godine.
  Kao što smo Vam rekli u priopćenju nadležnih problem se stavljao pod tepih i što se radovi bliže kraju problem sve više isplivava ispod tepiha.
  Sad najprvo treba napraviti novi projektni zadatak za kupovinu zemljišta od članice naše nezavisne liste.koja je vlasnica zemljišta sa zapadne strane Sokolane a kako bi rekao naš kapetan \"pinezi nisu problem\".
  Mi u koaliciji NL, SDP, HSP i BR vjerujemo da ćemo do listopada ove godine dovršiti sve radove ako nas ne ometu jesenske kiše. Ako padne koja kiša projekt ćemo morati odgoditi do slijedećeg ljeta.
  Nažalost dolazi u pitanje otvaranje nove dvorane ali za to je kriva bivša vlast koja već dvije godine ignorira problem kako smo u priopćenju naveli.

  oko 9 godina prije
 • sokolaš (Gost_2638)

  Ajde Timotije pristani više branit šta se neda branit.
  Jesli li ti slip. Je li to sukob interesa ako Berket neće da rješi potok dvi godine i onda kupi zemlju od žene sa svoje liste.
  Sve vas triba smjenit i poslat u pržun

  oko 9 godina prije
 • (Gost_8606)

  Lijeo je i pozeljno da se gradi jedan novi sportski objekat...
  ali da se radi toga mora srusit postojeci -makar samo dio - koji bi se mogao i trebao i dalje koristiti ,
  to je van pameti,
  to moji ljudi nema veze s mozgom..
  i
  hvala bogu, mi kao u Kastelima imamao sportskih objekata, igralista i skolskih sportskih dvorana viska, jel tako?
  pa tko vise i spominje cinjenicu da nasa JEDINA srednja skola u Kastelima NEMA sportsku dvoranu za odrzavanje nastave TZK....
  jel to \"odgovorni\" ljudi u gradu uopce i znaju? i gradonacelnik?
  :upset
  nedajte Sokolanu, Sucurani :)

  oko 9 godina prije
 • Timotije (Gost_1161)

  nezavisna lista nema sukoba interesa upravo zato jer je nezavisna i mi smo svi nezavisni od partija i stranaka. A da smo nezavisni dokazuje i to da nezavisni kapetan gradonačelnik može nezavisno platiti gradskih novaca nezavisnoj članici naše nezavisne liste koliko mu se ćini da je pošteno.
  Pinezi jema i to nije problem.
  Ni e to kao u vrijeme bivše vlasti koja nije tila ženi platiti 400 eura po kvadratu.
  Sad je to pošteno i pravedno za kanalizaciju i za našu dicu.
  Punim jedrima kapetane moj!

  oko 9 godina prije
 • Josko Trosko (Gost_4441)

  Svaka cast Timotije...nismo se uvijek slagali ali si osta dosljedan.
  Ovako je isto Berket obeca da ce se svaki racun i svaka potrosena kuna vidit priko Interneta jer nema se sta skrivati to je sve nas gradski novac.
  Potrosija je brat bratu oko 700.000 kn na softvere (je li...ono...pinezi nisu problem.. ) a ne da nema ugovora ni racuna na internetu nego ni jadni Marjan nije po godine uspija izgurati da vijecnicke materijale dobije priko interneta.
  Tada je Trosko reka da se kasni zbog malih tehnickih problema...bilo je to prije godinu dana. A sad to vise nitko ne spominje...
  Dobro je...ko se vise i sica sta je ko obeca....

  oko 9 godina prije
 • tko zna (Gost_8232)

  gostu 4207,molim te ka boga več kad tako javno braniš nešto što nije istina a oćito si dobar s današnjon vlasti zamoli ih da ti daju uvid u dokumente koje posjeduju pa češ vidjet da se može sve zaobič i to bez rušenja Sokolane.Željko da se razumimo nisam stavljao vas da vi naginjete na bilo koju političku opciju osim Športske udruge,ali priznačete da niste reagirali na dosad velike probleme koje se dešavaju po pitanju Športa u našem Gradu pa tako i za Sokolanu. Htio sam ukazat da vi imate pravo dat u javnost za nekrektne odnose Gradonačelnika po pitanju športa jer toga smo upravo od vaših pojedinaca iz udruge čuli da se gospoda iz grada ne ponašaju po duhu športa,što se tiče potpisa rado bih se potpisao ali znam sutra da čete vi dobit prostora u SD, a ja vam nebih mogao odgovorit jer bih bio spriječen. Zato vas molim da iziđete u javnost za novine o vašem radu i budučnosti športa u našem gradu gdje mu se nepiše dobro,a vama je to dobro poznato.

  oko 9 godina prije
 • (Gost_205)

  lipo je bilo kad sam igrala rukomet na sokolani.je bilo davno ali se rado sitin tog vrimena.bolje bi bilo da se to sredi i da se dica skolne sa ulice i da znamo di su.i da zdravo odrastaju a ne da gledamo kako ce se ubost na igle ili nesto drugo zaradit.nedajte sokolanu i triba da se uredi

  oko 9 godina prije
 • Sokolana zauvik (Gost_8688)

  E moj Berketu - berekinu jedan .... ća napravi crni sine ...
  Dragi judi, pa nije Grad da pare za dvoranu nego Cemex i ljudi Sućurca ....
  Sućurac puni proračun Grada sa 80% , a ništa se ne radi na infrastrukturi u Sućurcu ...
  Sućurac će se lipo odvojit i biti će samostalna Općina i živit ćemo ka bubrig u loju !

  oko 9 godina prije
 • Velo Misto (Gost_3222)

  gostu8688,svaka ti čast jer ovo je prišlo svaku granicu strpljenja očito svi pušu na Sučurac,pa kad je tako onda neka nas lipo puste na miru da budemo sami.Ali očito postoji mnogo veči prblem kad bih mi bili opčina onda dibi Gradonačelnik baca smeće i dovodija naftne terminale i sve otrovi počevši od Marine do DC.Što se tiće Sokolane ovdje se iz sveg priloženoga može primjetit da ima naćina bezbolno izvest ovaj očito za Gradonačelnika velik projekt triba samo povirit na Sokolanu veliki Sučuraški zete Rejo i odmah češ vidjet da je potok u funkciji i da imaju dvije postojuče šakte gdje se možete pripojit,i siguran sam da i to vi znate ali je očito problem kako to izvest a da se nepovrijede interesi netkoga s njegove liste,zato evo vam moja ideja otvorite četri nova mista u općini to bar nije vama problem i nešto novaca toj osobi i problem riješen.Rukometaši niste sami sve što želite napravit za dobro Športa na Sokolani budite uvjereni da je skoro cilo misto za vas osim male manjine Sretno ovaj pozdrav se daje kad se ide u Rudnik,nažaloszt što ga mi moramo upotrebljavat van Rudnika i oni što se kunu u Djecu i kunuse prije izbori da sve rade za njihov inters ne govore istinu tek sad se da primjetit da smo prevareni.

  oko 9 godina prije
 • za ola la (Gost_4145)

  ma ca ti imaš protu odbojke.dok beki nije doša postoja je u gradu jedino nogomet koji od svoga postanka do dana današnjeg nikada nije napravija nikaki vajani rezultat.na pocetku prvenstva vec se vam se unaprid znaju rezultati ka i redosljed na tablici.ti govoriš o nekom skidanju pinez za razvijanje športa na ovom dilu svita ma tribalo bi vam utrnit sva tri nogometna kluba koji su gradu bunar bez dna a pinez dati svim malim sportovoma koji su napokon malo prodisali a gradu donili rezultata više nega ikada za druge vlasti...ca je je

  oko 9 godina prije
Komentiranje je moguće smo putem facebook komentara

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij