odbojka z6

Odbojkašice OK Kaštela još su jednom platile danak svojoj mladosti, nakon poraza od Riječanki u prvom kolu s 2:3, jednakim rezultatom izgubile su od Splita u svojevrsnom susjedskom derbiju. Ponovno se pokazalo da kad dođe peti skraćeni set, mlade Kaštelanke nemaju mirnoće da savladaju protivnice.

A dobro je bilo počelo, Kaštela su imala 2:1 u setovima. Povele su Splićanke, bilo je 25:19, da bi potom sljedeća dva seta dobila Kaštela identičnim rezultatom. Splićanke suočene s mogućnosti poraza pojačavaju ritam te četvrti set dobijaju s 25:18. Ušlo se u peti, a nakon što su od Riječanki izgubile dva razlike, Kaštelanke su sad ostale na 11:15. Mogle su na kraju samo čestitati suparnicama iz Splita.

Podsjetimo, ekipa Marine Kaštela utakmicu ovog kola odradila je prije zbog obveza u Srednjeeuropskoj ligi, rutinirano su dobile OK Brda 3:0.