nogomet gosk mala

Sjajno kolo za kaštelanske nogometne četvrtoligaše, sva tri kluba upisala su u subotu, u petom kolu,  tri boda, prvi je to slučaj u ovoj sezoni.

U Gomilici je GOŠK igrao derbi kola s Primorcem iz Stobreča. Već u sedmoj minuti je nakon prodora s desne strane lopta u kaznenom prostoru došla do Škota Connora Simpsona, kojem nije bio problem s kakvih pet-šest metara zakucati loptu u mrežu. Pokazati će se da je to bio jedini gol na utakmici. Stobrečani su se postavili čvrsto, prije svega su dobro pokrivali Tomislava Bušića, a kroz kontru i polukontru su pokušali zaprijetiti domaćinima, Koji su pak kontrolirali utakmicu, često su visokim presingom u samom začetku akcije spriječavali Stobrečane da postanu opasni. U nekoliko navrata su čak bili u dobrim pozicijama da zaprijete golu Primorca, ali manjak koncentracije i u nekoliko situacija sebičnost i kompliciranje su održavali rezultat na 1:0.

U zadnjih 10-15 minuta podignuta je agresivnost na terenu, od strane oba tima, tako da je bilo i nekih malo i bolnijih udaraca, no nitko nije završio ozlijeđen. U ovoj pobjedi, petoj u nizu kojom je GOŠK zadržao stopostotan ligaški učinak, treba istaknuti Kristijana Ivana Maretića, koji je na desnom boku odigrao savršenu defanzivnu utakmicu, koliko smo uspjeli zamjetiti niti jedan duel nije izgubio. Uz sve to, bio je i asistent jedinog gola.

GOŠK – Primorac (S) 1:0 (1:0)

GOŠK: Ivanda, Zec, Vuković, Karaman, Čubrilo, Simpson, Maretić, Ivančević, Bučić, Jukić-Pečadić, Bušić (ušli: Vučemilović Grgić, Mrkonjić, Vučemilović-Alegić, Zolje, Vranješ)

Primorac: Duvnjak, Zebić, Didović, Katavić, Barać, Duran, Krstulović-Opara, Galić, Milović, Božina, Ćurić (ušli: Jurjević-Škopić, Miličević, Franolić, Koštić)

Strijelac: Simpson 7. Min
Žuti kartoni: Čubrilo, Zolje (GOŠK); Božina, Barać, Didović (Primorac)

Val je u Vinjanima dohvatio izuzetno bitne bodove na gostovanju, sad je solidno odmaknut od zone borbe za opstanak. U fizičkoj utakmici, s mnogo ritma, prvi je dio završio bez golova. Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći, koje se može zvati Sliškovići o ostali, obzirom na četiri Sliškovića u sastavu (niti jedan nije Blaž). Vinjani tako u 57. minuti dolaze u vodstvo golom Solde. To kao da je razljutilo Valovce, koji u sljedećih 12 minuta preokreću utakmicu. Prvo u 65. Luka Pleština izjednačava, a samo četiri minute nakon toga Božo Duvnjak, najbolji strijelac Vala ove godine, postavlja konačnih 1:2. Bilo je do kraja čupavo, ekipa iz Starog je na kraju u sudačkoj nadoknadi ostala i s desetoricom na terenu, ali je sačuvala tri boda u svom džepu.

Vinjani – Val 1:2 (0:0)

Vinjani: Kukulj, Slišković T., Vlašić, Zlopaša, Soldo, Klapirić, Slišković M., Bušić, Slišković I., Jurić, Slišković M. (ušli: Perković-Šantar Z., Jonjić, Čutura, Đerek, Perković-Šantar G.)

Val: Pleština M., Jurić, Kovačević, Radić, Šarić, Stude, Suman, Duvnjak, Avramović, Pleština L., Pajčin (ušli: Zec, Zelembaba, Baran, Radanović, Veljača)

Strijelci: Soldo 57. (Vinjani), Pleština L. 65., Duvnjak 69. (Val)
Žuti kartoni: Čutura, Perković-Šantar, Jurić (Vinjani), Suman, Kovačević, Stude, Pleština M. (Val); predstavnik Vinjana Branislav Škeva
Crveni karton: Zec (Val)

Jadran je pak dobro prošao kroz Dugi Rat, Orkan nije bio dostojan protivnik. Sućurani sad lagano brode prema gornjem dijelu tablice, a današnji domaćin ostaje na jednom bodu u ovih prvih pet kola. Jadranaši su i pravilno rasporedili golove po poluvremenima, u 34. minuti je Marić-Arić zabio za vodstvo, a konačan rezultat postavlja Ratković u 70. minuti. Nije naodmet spomenuti da se u Dugom Ratu nešto gledatelja probilo na tribine, preko ograde su došli pogledati dvoboj. Sudac Nikola Večernik pak i od strane delegata je ocijenjen kao nedovoljno dobar za ovaj rang natjecanja. No, Sućuranima svakako je dobro završilo, bodovi s gostovanja uvijek su prilika za pjesmu u autobusu.

Orkan- Jadran (KS) 0:2

Orkan: Marić, Garac, Ančić, Dragošević, Mandurić, Petričević, Peričić, Merčep, Ivanišević, Bartulović, Baraban (ušli: Batinović, Šarić, Pavić)

Jadran: Bartulović, Lozić, Katić, Baran, Marić-Arić, Grubišić I., Dević, Ratković, Buzov, Grubišić M., Stefanović (ušli: Čurčić, Jukić, Bašić)

Strijelci: Marić-Arić, Ratković (Jadran)
Žuti kartoni: Garac, Ivanišević, Petričević (Orkan), Marić-Arić, Ratković (Jadran)