nogomet

Val je danas uspio upisati svoje prve bodove u četvrtoj ligi, i to na kakav način. Uvjerljivom pobjedom 2:4 protiv Orkana na njihovom terenu, uz tri zgoditka Bože Duvnjaka. Svakako važni bodovi na kontu ekipe iz Starog, pogotovo što loše otvorili utakmicu i već u 11. minuti primili gol.

No, onda kreće predstava Bože Duvnjaka, koji pred kraj poluvremena, u 44. minuti najprije izjednačava, a potom u 45. minuti iz jedanaesterca postiže gol za 1-2. Tek je prošlo 15 minuta drugog poluvremena kad Duvnjak zabija za 1:3. U 82. minuti Dugoraćani smanjuju, i vjerojatno je Valovcima kroz glavu prolazio meč iz prošlog kola, kad su u posljednjih desetak minuta prosuli vodstvo protiv Jadrana iz Tučepi. No, Pleština u sudačkoj nadoknadi pogađa za 2:4, iskupivši se tako za crveni karton u prvom kolu. Val je mogao krenuti kući pjevajući.

Orkan – Val 2:4

Orkan: Vrdoljak, Grubiša, Ančić, Šarić, Petričević, Mandurić, Humačkić G., Tomić Humačkić D., Bartulović, Ivaniševič (ušli: Klarić, Peričić, Tomić, Pavić)

Val: Pleština M., Šimunović, Jurić, Kovačević, Šarić, Stude, Suman, Duvnjak, Avramović, Baran, Pajčin (ušli: Pleština L., Veljača, Zec, Radanović)

Sudac: Stipe Žunić
Žuti kartoni: Mandurić, Humačkić (Orkan); Stude, Jurić, Baran, Kovačević (Val)
Crveni karton: Ivanišević (Orkan) 82. minuta

Strijelci: Bartulović 11., Klarić 82. (Orkan); Duvnjak 44., 45., 61., Pleština L. 90.+2 (Val)

U Gomilici pet golova u mreži gostiju

GOŠK je u Gomilici bio uvjerljiv protiv Imotskog, završilo je s 5:0, a dojam je da su gosti u posljednjih desetak minuta bili zreli za još koji gol. Već do 17. minute GOŠK je vodio s 2:0 uz dva pogotka kaštelanskog Škota Neila Connora Simpsona. Drugi gol je bio iz, dojam je, olako dosuđenog penala lošnjikavog suca Lovrinčevića. Dvije-tri njegove loše i zakašnjele reakcije u jednom su trenutku dovele čak i do nervoznih izmjena riječi službenih osoba u svečanoj loži. U 61. i 63. minuti su Gomiličani s dva gola riješili dvoboj, a mladi Jukić-Peladić je bio najzaslužniji za to. Najprije se lijepo oslobodio na lijevom vrhu šesnaesterca i dobrim udarcem zabio za 3:0, da bi dvije minute nakon toga krenuo u presing "sam protiv svih" što se isplatilo, a oduzetu loptu u mrežu je pospremio. Peti gol je pak bio poseban. Ivan Zolje u trećoj utakmici ulazi, s klupe i u trećoj utakmici zabija gol. Ovaj put niti 30 sekundi nakon što je ušao, prvi dodir je bio dovoljan. Ovaj 20-godišnji mladić ima 50-tak odigranih minuta do sada i tri gola na kontu. A GOŠK ima tri pobjede uz postignutih 14 golova i nastavlja gaziti prema prvom mjestu.

GOŠK – Imotski 5:0

GOŠK: Ćubić, Zec, Karaman, Čubrilo, Simpson, Vučemilović-Alegić, Maretić, Ivančević, Bučić, Jukić-Peladić, Vučemilović Grgić (ušli: Vranješ, Zolje, Rušnov)

Imotski: Čagalj, Grbavac, Topić, Kutleša, Kuzman, Perić, Peko J., Žužul, Katavić, Marinović, Pijanović I. (ušli: Ljubičić, Peko I., Grizelj, Kljenak, Pijanović N.)

Sudac: Toni Lovrinčević
Žuti kartoni: Katavić, Marinović (Imotski)

Strijelci: Simpson 11., 17., Jukić- Peladić 61., Čubrilo 63., Zolje 71.  (GOŠK)

gosk

Gosti omastili brk u Sućurcu

Jadran je u Sućurcu prepustio gostima iz Trogira puni plijen. A sve je, rezultatski gledajući, bilo gotovo u 8. minuti, kad su Trogirani iskoristili penal. Jadran je nakon toga nastojao izjednačiti, gosti su se nastojali obraniti, i na kraju su u tome uspjeli, iako su posljednjih 20-tak minuta  utakmice igrali s igračem manje. Već sad se nazire da će Trogir biti jedna od onih dosadnih ligaških ekipa koje teško zabijaju golove, ali isto tako ih jako malo primaju. A Sućurani će morati dobivati dvoboje protiv takvih protivnika ukoliko žele imati ležeran život u ligi.

Jadran (KS) – Trogir 0:1

Jadran: Katić L., Čurčić, Šerić, Jukić, Baran, Marić-Arić, Grubišić I., Dević, Stefanović, Buzov, Grubišić M. (ušli: Kapitanović, Katić F., Ratković)

Trogir: Rozga, Čeko, Validžić, Hrabar D., Barada, Đuras, Tomić, Ćavar, Rade, Hrabar R., Repić (ušli: Pavković, Šarić, Jurić, Mikelić, Radić)

Sudac: Ivica Grepo
Žuti kartoni: Baran, Buzov, Grubišić I. (Jadran); Repić, Tomić, Pavković (Trogir)
Crveni karton: Šarić (Trogir), 67. minuta

Strijelac: Ćavar 8. (Trogir)