U uzvratnoj utakmici polufinala doigravanja za naslov prvaka Hrvatske odbojkaši Ribole Kaštela svladali su Mladost rezultatom 3:2.

OK Ribola Kaštela – HAOK Mladost 3:2
(25:20, 25:23, 17:25, 24:26, 15:8)

Suci: Bojan Brlas, Ana Stipaničev Matečić

Kaštelani slave veliku pobjedu u svojoj dvorani. U dva i pol iscrpna sata pokazali su da ih se ne treba otpisati i izborili 'majstoricu'. Domaćin je sjajno ušao u susret i s dva uvjerljiva seta doslovno dominirao parketom. No, Zagrepčani nisu posustali nakon što su se našli u zaostatku od 2:0. U trećem setu iskoristili su svoje šanse i vratili se u susret, a onda je uslijedio ključni četvrti set. Poeni su se 'lomili' na jednoj i drugoj strani, u samu završnicu ušlo se izjednačeno, a na koncu su gosti uspjeli uvesti utakmicu u peti set. U njemu je Ribola pronašla snagu i potrebnu agresivnost za zasluženu pobjedu.

Najbolji strijelac utakmice bio je Nikačević sa 29 poena, dok je u Ribole najviše poentirao Vuković (25). Međutim, najviše treba istaknuti igru Stipe Perića koji je odigrao pravi odbojkaški 'double' – uz 16 poena ubilježio je i nevjerojatnih 10 blokova.

Spomenimo da je u drugoj polufinalnoj utakmici Mursa Osijek također izjednačila u polufinalnoj seriji protiv Splita pobjedom od 3:2. Odlučujuće utakmice po rasporedu su u subotu.

OK Ribola Kaštela: Vuković (25), Barać, Perić (16), Ivić (2), Kulušić, Cvijović, Šuker (15), Barić (1), Cikojević (3), Bijelović (18), Pervan, Jureta (1), Bašić. Trener: Ivan Rančić

HAOK Mladost: Višić (1), Cvanciger, Nikačević (29), Mitrašinović (13), Bakonji (5), Šarčević, Vlašić, Vaško, Jakovac, Vranješ (3), Dukić (8), Vojak (8), Zeljković (8), Repek. Trener: Emanuele Zanini