U najvećem hrvatskom derbiju odbojkaši zagrebačke Mladosti svladali su Ribolu Kaštela rezultatom 3:0.

OK Ribola Kaštela – HAOK Mladost 0:3
(23:25, 21:25, 17:25)
Suci: Goran Brozić, Ana Stipaničev Matečić

U prvom ovosezonskom dvoboju Zagrepčani su odnijeli sva tri boda, a to je ujedno bila jedna od rijetkih utakmica u kojem Kaštelani nisu uspjeli osvojiti barem jedan set. Prva dva seta domaćin je bio u egalu, nekoliko puta i stizao oveći zaostatak, no pred kraj setova gosti su uvijek znali kako napraviti iskorak. Šarolikim sastavom protiv nedovoljno dobre Ribole mogli su zadržati svježinu, a trećem setu i zaključiti utakmicu.

„Moram priznati da smo odigrali lošu utakmicu. Činilo se na momente kako Zagrepčani igraju 's pola gasa', a i mi smo bili takvi. Umjesto da damo maksimum vidio sam nekakav grč, možda iz prevelike želje. Međutim, psihološki moment je bio loš, što se vidilo u našim greškama samo u prijestupima u napadu“, rekao je trener Ivan Rančić.

OK Ribola Kaštela:Vuković (12), Barać (1), Perić (3), Ćorić, Ivić, Kulušić, Cvijović, Šuker (5), Barić, Cikojević (1), Bijelović (10), Pervan, Jureta (3), Bašić. Trener: Ivan Rančić

HAOK Mladost:Višić, Cvanciger, Nikačević (12), Mitrašinović (9), Bakonji (6), Čupković (11), Šarčević, Đirlić, Vaško, Radoš, Vranješ (8), Zeljković (8). Trener: Davor Meringer