Nogometaši GOŠK-a i Vala uspješno su prošetali 9. kolom 1. Županijske lige, dok je Jadran (KS) doživio novi prvenstveni poraz.

U miroljubivoj utakmici sa samo jednim žutim kartonom, Val je kao domaćin zasluženo upisao sva tri boda. Već u četvrtoj minuti Radanović je nagovijestio da će Val ovu utakmicu izaći kao pobjednik. Potvrda je stigla tek u posljednjih petnaestak minuta kada domaćin u razmaku od samo šest minuta preko Duvnjaka i dvaput Livaje postiže tri pogotka za konačnih 4:0. Ovom pobjedom Val je ostao na istoj poziciji, ali se još više primaknuo gornjem dijelu ljestvice.

Val – Mračaj 4:0 (1:0)

Val: Rokov, Šimunović, Kovačević, Radić (63. Plazibat), A. Šarić, Livaja, Suman, Stude (77. Družianić), Radanović (67. Džanko), Stanković, Duvnjak. Trener: Vinko Šarić

Mračaj: Bašić, Gudelj, Biočić, Kujundžić (80. Puljiz), A. Ćapin (65. I. Ćapin), A. Puljiz, Vodanović, Milas, Mandarić, D. Puljiz (65. Gudelj), Lubina. Trener: Mario Kujundžić

Ovoga puta nogometaši GOŠK-a nisu ništa prepuštali slučaju protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva. Sigurnih 3:0 zaslužen je rezultat, a s obzirom na broj stvorenih prigoda, on je mogao biti još veći. Nakon prvih pola sata gosti su imali mirnih 2:0. Gosti su izgledali bezidejno većinu utakmice, a 'posao' za GOŠK dovršio je Đuras u 70. minuti susreta. S nova tri boda GOŠK je zadržao pritisak za vodećim Orkanom za kojim zaostaje jedan bod.

Poljičanin 1921 – GOŠK 0:3 (0:2)

Poljičanin 1921: Marić, Kamber (61. Štrljić), Čotić, Muše, Jelavić, Ordulj (78. Vujadinović-Drinovac), Aničić, Jurčić (61. Lisica), Vladović, Grabar, Petričević (75. Peričić). Trener: Romeo Vulas

GOŠK: Ivanda, Bučić (57. Erceg), N. Zec, Vučemilović Grgić, Baran, Karaman, Đuras (75. Projić), Pezo (83. Mikelić), Vrbat (57. Pavlović), Maretić (75. Barada), Vučemilović-Alegić). Trener: Željko Škopljanac

Četvrti uzastopni poraz Jadrana mogao bi označiti kraj kratke „ere“ trenera Tea Karduma. Pogodak Franolića u 72. minuti susreta bio je dovoljan domaćinu za tek treću prvenstvenu pobjedu. Upravo je trenutak pogotka domaćina „prelio čašu“ treneru Kardumu, koji je nezadovoljan suđenjem verbalno vrijeđao glavnog suca Marina Sokola. Kardum je nakon toga isključen, a je li mu to bila i posljednja utakmica na klupi Jadrana ostaje na odluci uprave kluba.

Primorac 1929 – Jadran (KS) 1:0 (0:0)

Primorac 1929: Jakeljić, Barać, Gajić, Jurjević-Škopinić, Puljiz (46. Kolovrat), Zebić, Jurić (88. Sunara), Domazet, Franolić (80. Kurir), Ćurić, Grković. Trener: Dragan Mitić

Jadran (KS): Perović, Čurčić, Katunarić, Radačić (55. Bokšić), Marić-Arić, Jurić (86. Žeravica), Pavković, Grubišić, Ratković, Baran (60. Milković), Mrkonjić. Trener: Teo Kardum