Odbojkaši Ribole Kaštela oprostili su se od nastupa u Ligi prvaka porazom u drugoj kvalifikacijskoj utakmici.

Ford Levoranta Sastamala – OK Ribola Kaštela 3:0
(25:10, 25:22,25:17)
Galati, dvorana Galati
Suci: Andrii Kovalchuk (Ukrajina), Alexandros Mylonakis (Grčka)
Igrač utakmice: Aaro Nikula (Ford Levoranta Sastamala)

Višestruki finski prvak bio je pretežak zalogaj za pomlađene Kaštelane. Finci su u prvom setu u manje od dvadeset minuta osvojili set s glatkih 25:10. Momčad Ivana Rančića pružila je puno bolji dojam u drugom i trećem setu. U drugom su se nekoliko puta uspjeli rezultatski približiti, a u trećem su otvorili vodstvom i držali ga sve do serije poena domaćih, koji su potom samo dovršili posao.

S dva poraza OK Ribola Kaštela zacementirana je na dnu grupe B kvalifikacija za Ligu prvaka. Podsjetimo, utakmicu protiv Arcada Galatija Kaštelani nisu ni igrali jer nisu priložili potvrdu negativnih testova na COVID-19, pa je utakmica registrirana 3:0 za Rumunje.

Ford Levoranta Sastamala: Kaski, Tihumaki, S. Pettersson, Esko (7), D. Pettersson (7), Kaunisto, Karjarinta (2), Nikula (18), Toimela, Ruohola, Sauss (9), Makinen (7). Trener: Janne Kangaskokko

OK Ribola Kaštela: Vuković(5), Barać, Perić (4), Ivić (6), Kulušić (5), Cvijović, Šuker (5), Barić, Cikojević (7), Pervan, Jureta. Trener: Ivan Rančić