Protiv drugoplasiranog KK Bosca košarkaši Ribole Kaštela odigrali su odličnu utakmicu pobijedivši 96:88.

KK Ribola Kaštela – KK Bosco 96:88
(24:18, 18:28, 18:14, 36:28)
Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Dino Vukušić, Karlo Mirčeta, Ante Bralić
Igrač utakmice: Toni Biočić (Ribola Kaštela)

U samo tjedan dana kaštelanski su košarkaši postali stručnjaci u rušenju vodećih. Prije tjedan dana svladali su vodeće Jazine, koje su i u ovom kolu ubilježile poraz, a sada su svladali i drugoplasiranog Bosca. Presudila je raspucana četvrta dionica u kojoj se Ribola vratila iz minusa. Čak 36 poena postigli su u tom periodu, a veliki broj slobodnih bacanja na strani domaćih pokazao se ključnim.

Bila je to vrlo borbena utakmica s nekoliko rezultatskih preokreta. Gosti su u trećoj četvrtini uspjeli pobjeći na deset koševa razlike, ali do kraja te dionice Ribola uspijeva poravnati rezultat. U posljednjoj četvrtini Kaštelani su se ponovo našli u lovu na rezultat, no ovoga puta preokreću utakmicu u svoju korist. Bosco je upao u crnu seriju, dopustio domaćinu da pobjegne i do trinaest poena razlike, a na kraju samo ublažio poraz.

Uz Vručinićevih 23 koša veliku ulogu odigrao je Biočić sa 17 poena i osam asistencija za manje od dvadeset minuta igre. Kod gostiju Zrnić i Puljko najraspoloženiji s kombinirano 52 koša.

Ribola Kaštela: Vidović, Sanader, Murko, Baldwin (11), Rašetina (16), Biočić (17), Krešić (5), Svalina (9), Marasović (15), Vručinić (23), Elez. Trener: Damir Rančić

Bosco:Vidović (13), Marković, Kuga, Zrnić (25), Porobić (6), Vujatović, Gnjidić (10), Fantina, Hordov, Puljko (27), Brzović (7). Trener: Goran Perić