U 13. kolu 1. HRL – jug rukometaši Ribole Kaštela svladali su RK Buzet rezultatom 31:29.

RK Ribola Kaštela – RK Buzet 31:29 (14:15)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Ante Pavić, Mate Torbarina
Igrač utakmice: Damir Vučko (RK Buzet)

Borba za treću poziciju bila je i više nego 'raspucana'. Čak šezdeset pogodaka palo je na susretu i to poprilično u jednakom omjeru u oba poluvremena. Kao pobjednik je izišao domaćin koji se na krilima Ilića i Milasa više puta vraćao iz rezultatskog minusa. Ribola je držala vodstvo do 8:7, ali onda Buzet s trima pogocima dolaze u prednost. Sa samo jednim pogotkom razlike gosti su otišli na poluvrijeme.

U drugome Ribola uspjeva na kratko povesti (18:17), a onda se ponovo našla u poziciju lova na rezultat. Nije se Buzet uspio odvojiti, igralo se pogodak za pogotkom te se samo još jednom izmijenilo vodstvo. U završnicu su gosti ušli s prednošću od 28:27, da bi tada Milas, Dodig i Vujičević serijom 3:0 stavili Ribolu u pogodan položaj. Nezaustavljivi Vučko uspio je samo smanjiti na dva razlike, njegovih deset pogodaka nije Buzetu donijelo pobjedu, ali se on itekako istaknuo svojom partijom.

Ribola Kaštela:Ilić (6), Milas (6), Malnar, Čićmir, Milković (1), Krokar (4), Javorčić (1), Cvjetković (5), Dodig (3), Mirat, Kovačević (3), Šegrt, Džakula, Vujičević (2), Fistonić, Mikas (1). Trener: Davor Bujas

RK Buzet:Šverko, Petohleb, Klasanović (4), Božić (2), Zonta (2), Valković (6), Vučko (10), I. Šegota, Černeka (1), Jović, Prelac, Bašić (4), Krbavčić, V. Šegota. Trener: Ranko Silić