U posljednjem susretu srednjoeuropske MEVZA lige odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela izgubili su od austrijske SK Zadruge rezultatom 3:2.

SK Zadruga AICH/DOB – OK Mladost Ribola Kaštela 3:2
(25:23, 25:15, 23:25, 25:27, 16:14)

Bleiburg, dvorana Jugend & Familiengästehaus, gledatelja 170
Suci: Bernard Valentar, Sanja Miklošič
Igrač utakmice: Thomas Tröthann (SK Zadruga AICH/DOB)

Pravu rovovsku bitku odigrali su odbojkaši SK Zadruge i Mladosti Ribole Kaštela u borbi za četvrto mjesto prvenstvene ljestvice. Borba u pet setova trajala je više od dva sata, Mladost se nekoliko puta isčupala iz rezultatskog minusa, ali ipak nije mogla do pobjede. No, jedan bod je tu – bod kojim su došli do ukupno velikih dvadeset bodova.

Već je prvi set nagovijestio pravi muški dvoboj. Austrijanci su bolje otvorili susret, a Kaštelani do izjednačenja stižu kod rezultata 13:13. Domaćin se potom odlijepio, ali uporni gosti preokreću rezultat na 20:19, kasnije i na 23:22. Baš su se tada Austrijanci sjetili napraviti 3:0 seriju...

U drugom setu Mladost je zaspala, a raspoloženi Tröthann osam je puta 'zakucavao' gostima. Mladost nijednom nije uspjela blokirati protivnički napad, pokušao je Rančić s rotacijama – bez uspjeha.

Zato u sljedeća dva seta Kaštelani dolaze do izjednačenja preko topničkih ruku Ivana Matokovića. Prvo su sustigli zaostatak od 17:13, poveli sa 22:21 i uzeli ponuđeno. Zatim su u četvrtom setu sve uzeli u svoje ruke i s nekoliko mini serija preuzeli uvjerljivo vodstvo (16:10). Međutim, i Austrijance se nešto pitalo, oni su htjeli puni plijen pa do ulaska u dvadeseti poen stigli do izjednačenja. Kaštelani su ostali pribrani i odveli susret u peti set.

Kad i tamo – drama! SK Zadruga povela je s 3:0, a samo pet minuta kasnije bilo je velikih 11:4. Mladost je stisla zube, dala sve od sebe i sustigla gotovo nemoguće. Domaćin je prosuo 14:10, a onda se sa dva bloka ipak okrunio pobjedom.

SK Zadruga AICH/DOB:Landfahrer (6), Hruška (2), Steiner, Palgut (6), Miranda de Alcantara, Pušnik (5), Djordjevič Kamenik (19), Krassnig (3), Krasneuski, Kitzinger, Trőthann (22), Grabműller (10), Kasnik. Trener: Matijaž Hafner

OK Mladost Ribola Kaštela: De Marchi (10), Perić (7), Solbrig (10), Matoković (25), Ivić (1), Medan, Zeljković (17), Cikojević, Šućur (1), Pervan, Šuker (7). Trener: Ivan Rančić