Košarkaši Ribole Kaštela četvrtom su pobjedom u nizu skočili na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Ribola Kaštela – Universitas 104:89
(28:20, 32:25, 22:25, 22:16)
Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Josip Radojković, Neven Jurjević, Frane Banović
Igrač utakmice: Marin Vručinić (Ribola Kaštela)

Nova pobjeda Ribole Kaštela ostvarena je pred domaćom publikom nad Universitasom rezultatom 104:89. Uvjerljivu pobjedu Kaštelani mogu prepisati ponajviše sjajnom prvom poluvremenu te izrazito visokim postotkom šuta za tri poena. Gotovo trećina ostvarenih poena ostvarena je preko 'trice' (13-17), uz izrazito raspoloženog Bilandžića koji je zabio njih četiri.

Gosti su igrali dosta otvoreno, momčad sastavljena od mladih 'novaka' igrala je presing čitavu utakmicu. To je ostavilo prostora za domaćine koji su uspješno nizali poene, ali se isto u pojedinim momentima utakmice nisu najbolje snašli. Ponajviše je problematičan bio početak drugog poluvremena u kojem su gosti uspjeli smanjiti 12 koševa razlike na samo šest. Tek nakon pola treće četvrtine Ribola je ponovo proradila i uspjela zadržati svoju prednost.

Još jednom Kaštelani su imali petorku s dvoznamenkastim brojem koševa – zapravo ih je bilo ukupno šest - što pokazuje da momčad gaji pravu timsku igru. Universitas se oslanjao na brzonogog Gizdavčića, te Šarića i Rebića koji su postigli najviše koševa za Universitas, ali nisu mogli nositi čitavu momčad.

„Pohvala svim igračima. Odigrali su odlično od samog početka utakmice, sa izvrsnim protokom lopte što potvrđuje naš rekordni broj asistencija u ovoj sezoni. Dolazili smo do velikog broja udobnih pozicija za šut što smo također znali iskoristiti s visokim postotkom realizacije. Utakmica je bila na veliki broj poena, ali ni vodstvo od 15 poena nije nam garantiralo mir, s obzirom na način kako Splićani igraju. Srećom, dominirali smo i u skoku i u reketu gdje smo koristili prednost u visini. Nakon toplo-hladnog prvog dijela napokon smo ušli u dobar ritam, dižemo se u igri, a nakon četiri uzastopne pobjede napravili smo i veliki pomak na tablici“, kazao je nakon utakmice trener domaćih Damir Rančić.

Ribola sljedeći tjedan ima još jednu utakmicu u nizu protiv momčadi s dna ljestvice, a onda slijedi izravna borba za doigravanje za prvaka.

Ribola Kaštela: Vidović, Krešić (8), Šipić (9), Svalina (10), Sanader, Rašetina (10), Biočić (6), Bilandžić (14), Marasović (15), Vručinić (19), Murko, Elez (13). Trener: Damir Rančić

Universitas: Gizdavčić (18), Perasović (18), Šarić (29), Rajčić (4), Runjić, Štambuk, Rebić (20), Mamić, Krstulović Opara, Lisica, Perkušić, Botica. Trener: Milan Karakaš