Trinaesto kolo odbojkaške Superlige za seniorke otvorile su u petak odbojkašice Marine Kaštela i Poreča. Bolja je bila domaća ekipa rezultatom 3:1.

Marina Kaštela – Poreč 3:1
(25:23, 22:25, 25:20, 25:14)

Suci: Jasmin Ramić, Antonio Pavičić

Tešku, ali izrazito vrijednu pobjedu upisale su Marinke na otvaranju pretposljednjeg kola prvog dijela Superlige. U goste su im stigle Porečanke koje su pružile dobar otpor, ali Marina je odlučno napala sva tri boda i tako smanjila zaostatak za vodećom Rijekom. Borbene gošće uspjele su nadoknaditi veliko vodstvo Marine u prvom setu – sa 17:10 na 23:23, no Marina je izgurala do kraja.

Porečanke su bolje otvorile drugi set te uspostavile vodstvo koje su sačuvale do kraja za 1:1 na semaforu. Ključni je bio treći set jer je o njemu bitno ovisila raspodjela bodova. Marina je je krenula furiozno – vodstvo od 6:1 i 10:4 usmjeravalo je set u jednom smjeru. Međutim, gošće i to uspijevaju dostići pa čak i povesti sa 18:16.  Potom je Marina ubacila u veću brzinu i sa 25:20 izbjegla iznenađenja. U narednom setu Marina je bez većeg otpora potvrdila vodstvo za konačnih 3:1 i važna tri boda.

Marina Kaštela: Karadža, Botić, Subašić, Grizelj, Rožić, Šolić, Dežulović, Kalman, Teklić, K. Zdilar, Barać, Jureta, J. Zdilar, Ćurak. Trener: Milorad Krunić

Poreč: Boras, Levak, Banko, Renko Ilić, Vekić, Momić, Pauletić, Ilaria, Plazanić, Udovičić, Grozdanić, Ćorić. Trener: Cristian Piazzese