U zaostaloj utakmici 1. kola Prve muške lige odigranoj u dvorani Gospino polje u Dubrovniku,  košarkaši Ribole Kaštela svladali su Dubrovnik rezultatom 76:85 te tako uspješno započeli ovu godinu.

Dubrovnik – Ribola Kaštela 76:85
(20:23, 23:22, 19:21, 14:19)
Suci: Leo Roglić, Dino Vukušić, Frane Mjeda
Igrač utakmice: Ivan Svalina (Ribola Kaštela)

Dubrovnik:Petrović (4), Dubelj (28), Raguž (8), Perković (12),  Koprivica, Stasjuk (2), Kalafatović, Došen, Mustapić, Vodopija (22) Trener: Željko Vreća

Ribola Kaštela: Vidović, Rašetina (18), Krešić, Šipić (9), Svalina (21), Sanader, Biočić (20), Bilandžić, Marasović (10), Vručinić (7), Bare, Elez  Trener: Damir Rančić

Posao je odrađen. Kaštelani su u novu godinu ušli priželjkivanom pobjedom. I trebalo im je, pošto su krajem jesenskog dijela prvenstva upali u rezultatsku krizu. Dubrovnik se pokazao kao protivnik po mjeri, a Ribola je utakmicu uspjela izvući na „svoj mlin“.

Početak je prošao u znaku Ribole koja je većinu prve dionice vodila te je na račun trice Biočića s prednošću ušla u drugu četvrtinu. Bilo je tu uspona i padova, nekoliko puta se i izmjenjivalo vodstvo, no Ribola je nakon svake četvrtine imala prednost.  Dubrovčani su u trećoj dionici iskoristili malu „crnu rupu“ gostujućeg napada te poveli sa sedam razlike, no do kraja se Ribola ipak pribrala i stigla do pete prvenstvene pobjede.