Odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela poraženi su u prvoj utakmici šesnaestine finala Challenge kupa od estonskog Pärnua.

Pärnu – Mladost Ribola Kaštela 3:1
(25:18, 17:25, 25:10, 25:23)
Pärnu, dvorana Pärnu, gledatelja 320
Suci: Morten Engborg Klein, Siarhei Budzeika
Igrač utakmice: Kristaps Platacs (Pärnu)

Momčad Ivana Rančića nije uspjela svladati estonskog prvaka u prvoj utakmici šesnaestine finala Challenge kupa. Bolji su bili domaći igrači rezultatom 3:1 te tako napravili korak prema prolasku dalje. A do pobjede ih je najviše gurnuo latvijsko-estonski tandem Platacs-Leppik koji su poenima dominirali parketom.

Premda su Kaštelani bolje otvorili utakmicu, u nastavku prvog seta Pärnu ipak dolazi do prednosti te s uvjerljivih 25:18 stižu do prvog vodstva. U drugom setu Kaštelani su odigrali zrelo i odlučno, baš onako kako smo je navikli gledati ove sezone. Poeni su se nizali, a uskoro je semafor pokazivao 1:1.

Nakon toga njihova je igra stala. Domaćin je do objeručke iskoristio te u dvadeset minuta trećeg seta ponovo preuzeo konce igre. Loša realizacija gostiju donijela im je samo deset poena, dok je Pärnu uz podršku svojih navijača bio nadomak pobjede.

Mladost se ponovo probudila u četvrtom setu. Sve je išlo po planu, držali su vodstvo i dirigirali utakmicu prema petom setu. No, tada konce igre preuzimaju ponovo Estonci koji preokreću rezultat i s tijesnih 25:23 odnose pobjedu.

Estonci tako slave uoči uzvrata u Kaštelima za tjedan dana, gdje će ih, ne sumnjamo, dočekati ne samo toplija klima nego i vruća atmosfera kaštelanskog parketa.

Pärnu: Maar, Kock (8), Kais, Keel (2), Tammiksaar (9), Leppik (18), Voogel, Pool, Duarte, Gvozdev (10), Platacs (22), Keskülla. Trener: Avo Keel

Mladost Ribola Kaštela: Perić (11), Solbrig (10), Giljanović (12), Matoković (17), Ivić (1), Medan (1), Zeljković, Cikojević, Šućur, Pervan, Šuker (8). Trener: Ivan Rančić