Odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela ubilježili su drugu pobjedu u srednjoeuropskoj ligi MEVZA, rezultatom 3:1 bili su bolji od austrijskog Union Raiffeisen Waldviertela.

Mladost Ribola Kaštela – Union Raiffeisen Waldviertel 3:1
(18:25, 25:19, 25:19, 25:20)
Suci: Adnan Kolos, Jasmin Husejnović
Igrač utakmice: Ivan Matoković (Mladost Ribola Kaštela)

Konačno da i na domaćem parketu osvane – Mladost Ribola Kaštela s 3:1 svladala je austrijskog doprvaka. Do sada su sakupljena tri boda ubilježili na gostovanjima, a onda su odličnom predstavom u nedjelju navečer poduplali bodovno stanje. Početak utakmice pripao je gostima koji su uspostavili vodstvo od 7:3. Premda su se domaćini u nekoliko navrata približili, jednom čak i preokrenuli, prvi set ipak je pripao gostujućoj momčadi.

Nakon toga uslijedila je dominacija kaštelanskih odbojkaša. Krenulo je vodstvom od 3:0, a ubrzo i bijeg na nedostižnih pet razlike (13:8, 15:10) sve do izjednačenja u setovima. U trećem setu gosti ponovo vode, no Mladost s nekoliko uzastopnih poena ponovo kroje svoju priču. Rezultat 16:14 bio je posljednji u tom setu kada su Austrijanci došli do dva razlike, jer je nakon toga Mladost kontrolirala set do 25:19. Četvrti set bio je najizjednačeniji, a prelomio se kod 12:13 za Union. Uslijedila je mini serija domaćih od 5:1, a stečeno vodstvo više nisu ispuštali.

Mladost Ribola Kaštela: Perić (10), Solbrig (9), Giljanović (1), Matoković (20), Ivić, Medan (4), Cvijović, Zeljković (14), Cikojević, Šućur, Pervan, Palić, Šuker (10), Bašić. Trener: Ivan Rančić

Union Raiffeisen Waldviertel: Darmios (12), Bornemann (17), Bartoš (1), Tille, Fullerton (3), Boff (7), Hahn, Szarek (8), Siwczyk (8), De Vries (2), Borris. Trener: Zdenek Šmejkal