Dvije utakmice obilježile su 7. kolo Prve muške košarkaške lige. Bosco i Ribola Kaštela odigrali su 103:98 nakon produžetaka, dok je utakmica Sesvete – Rudeš prekinuta zbog prokišnjavanja dvorane.

Bosco – Ribola Kaštela 103:98
(20:25, 23:19, 27:23, 19:22, 14,9)

Zagreb, dvorana Dom sportova
Suci: Ivan Šverko, Dalibor Lenac, Teo Miletić
Igrač utakmice: Luka Katura (Bosco)

Fantastičnu utakmicu odigrali su košarkaši Bosca i Ribole Kaštela u sklopu 7. kola Prve muške lige. Na kraju je pobjedu odnio domaćin, ali tek nakon produžetka i probijanja 'stotke'. U iznimnoj napetoj utakmici s pregršt koševa prevladala je spretnost domaćina, dok Kaštelani mogu žaliti za propuštenim prilikama. Doduše, Bosco je većinu utakmice vodio, ali se to vodstvo nije dizalo preko sedam koševa. I Ribola je imala svojih trenutaka, vodila je od desete minute pa sve do sredine treće četvrtine kada se stavljaju u rezultatski minus. Od tada je krenula jurnjava koja je zaključena s tricom Rašetine dvije sekunde prije kraja za 89:89. Međutim, u produžetku je nedostajalo koncentracije pa su Kaštelani upisali treći uzastopni poraz.

Sjajnu partiju u redovima domaćih pružio je Luka Katura s 29 koševa te po sedam skokova i asistencija, dok je sudanac Puou ubilježio 20 koševa i 14 skokova. Kod gostiju Rašetina s 23 koša, a vrijedi istaknuti da su još četvorica postigla preko deset koševa.

Bosco: Vidović (19), Katura (29), Zrnić (7), Porobić (9), Puou (20), Rašić (16), Buljević, Gnjidić (1), Branković (2), Paponja, Hordov, Mionni. Trener: Srđan Helbich

Ribola Kaštela: Vidović, Rašetina (23), Krešić (15), Šipić (16), Svalina (17), Sanader, Biočić (9), Bilandžić, Marasović (6), Vručinić (12), Bare, Elez. Trener: Damir Rančić