Košarkaši Ribole Kaštela doživjeli su prvi prvenstveni poraz izgubivši u petom kolu Prve lige za košarkaše na gostovanju u Samoboru rezultatom 84:69.

Samobor – Ribola Kaštela 84:69
(18:19, 23:16, 24:24, 19:10)
Samobor, dvorana Samobor
Suci: Franko Gracin, Zlatko Galiot, Vedran Jež
Igrač utakmice: Josip Škara (Samobor)

Samobor:Žorić (24), Gionechetti (4), Škara (28), Levanić-Kutni (4), Montana (3), Srabotnak, Miletić (2), Radulović (4), Ivanković (15), Sedlar, Paleka. Trener: Marin Sedlar
Ribola Kaštela: Rašetina (6), Marasović (9), Svalina (22), Krešić (11), Vidović (5), Šipić (4), Biočić (7), Elez (3), Sanader, Bare (2). Trener: Damir Rančić

Kaštelani su u petom kolu Prve muške lige naletjeli na tvrd orah zvan Samobor. Domaća momčad uspjela je doći do pobjede nakon odlične posljednje četvrtine, kada je napad Ribole potpuno zakazao. Kaštelani su izvrsno otvorili utakmicu, poveli su sa 11:5 i 19:10, a onda je kraj prve četvrtine zaustavio nalet domaćih od 8:0. U nastavku Samobor preuzima inicijativu, međutim, na početku drugog poluvremena rezultat se vratio u egal. Na trenutke je Ribola ponovo povela, ali nije uspjela zadržati to vodstvo. Ključni trenutak na utakmici dogodio se u posljednjoj četvrtini, samo deset postignutih koševa bio je premalen učinak za Kaštelane kako bi došli do pobjede.
Luka Žorić očekivano je bio raspoložen za domaćina, ali ne kao Josip Škara koji je uz 28 poena ubilježio deset skokova i osam asistencija. Kod Ribole najbolji Svalina sa 22 poena, dok su njegove kolege šuterski zakazali.