Košarkaši Ribole Kaštela u srijedu 18. rujna doživjeli su treći poraz u četiri pripremne utakmice, izgubivši od Omiša rezultatom 68:54.

Bila je to utakmica u kojem je potpuno podbacila šuterska ruka obiju momčadi, s naglaskom na domaćine koji su postigli samo 54 poena. U tom kontekstu osjetio se nedostatak Vručinića i Marasovića koji većinom predvode listu strijelaca. Prvo poluvrijeme bilo je dosta oscilirajuće – prva četvrtina pripala je gostima s dominantnih 21:7, a onda se Ribola probudila i sa 23:9 izjednačila utakmicu. No, u drugom poluvremenu gosti ponovo stvaraju značajnu prednost iz koje nije bilo povratka. Unatoč porazu, Kaštelani mogu biti zadovoljni nastupom dvaju mladih talenata Krešića i Sanadera koji su uz Bilandžića bili najbolji strijelci svoje momčadi.

Ribola Kaštela – Omiš Čagalj Tours 54:68 (30:30)
(7:21, 23:9, 12:26, 12:12)

Ribola Kaštela: Vidović (2), Biočić, Sanader (11), Krešić (12), Bare, Svalina (3), Rilov, Elez, Rašetina (6), Šipić (9), Bilandžić (11). Trener: Damir Rančić

Omiš Čagalj Tours: Bartulović (2), Zonjić (8), Jurčević (10), Leko, Petrašić (12), Mimica (15), Bokšić, Jukić (10), Knezović (2), Matijević (9). Trener: Ivica Bajaj