ŽUPANIJSKA LIGA
Subotnja kiša topila je dalmatinske travnjake, ali to nije spriječilo da se odigra pet utakmica 23. kola 1. Županijske lige. Kaštelanski klubovi Gošk i Jadran nisu bili dovoljno dobri protiv Zmaja (M) i Sloge (M), a za sad 'crni' vikend Kaštelana pokušat će prekinuti Val koji u nedjelju igra protiv Orkana.

Gošk – Zmaj (M) 2:4 (2:1)

Kaštel Gomilica, stadion SC Jure Bakotić
Suci: Ivica Grepo, Josip Češljar, Tomislav Kujundžić Lujan
Strijelci: 1:0 Đuras 29', 1:1 D. Rašić 35' 2:1 Projić 42', 2:2 Ćapin 72', 2:3 Bekavac 79', 2:4 D. Rašić 85' (11m)
Igrač utakmice: Danijel Rašić (Zmaj M)

Gomiličani još uvijek tragaju za pobjedom. A bili su blizu i to protiv drugoplasiranog Zmaja iz Makarske. Domaćin je u prvom poluvremenu u dva navrata imao vodstvo, uz jedan promašen penal. Ta se situacija zbila još u 14. minuti kada je u kaznenom prostoru gostiju srušen Duvnjak. Domaćin je propustio naizgledniju šansu za vodstvo, ali nakon pola sata igre ipak je bilo 1:0 za Gošk. Strijelac je bio Đuras. Pet minuta kasnije Danijel Rašić donosi Zmaju izjednačenje, no Gošk boljom igrom ponovo dolazi do zaslužena vodstva u 42. minuti preko Projića. Tvrdo drugo poluvrijeme prelomilo se u završnoj fazi, kada gosti s tri pogotka u samo trinaest minuta potpuno preokreću susret.

Gošk: Ivanda, Rušnov, Blažević, Oršulić, Karaman, Alfirević (78. Konsa), Đuras (78. D. Šarić), Bučić, Projić, A. Šarić (89. Botica). Trener: Radoslav Tomas

Zmaj (M): Brkulj, Kulić, Dedić (46. D. Rašić), Lozina, Ćapin, Brnić, I. Rašić, Antunović (70. Bekavac), Šarić (64. Selak), D. Rašić, Jezidžić. Trener: Ante Vidulin

Jadran (KS) – Sloga (M) 1:3 (0:2)

Kaštel Sućurac, stadion Zrinski
Suci: Ante Sočo, Antonio Kontić, Krešimir Komić
Strijelci: 0:1 Marović 4', 0:2 Marović 40', 1:2 Dević 56', 1:3 Marović 84'
Isključen igrač: 42' Stipe Gizdić (Sloga M)
Igrač utakmice: Mario Marović (Sloga M)

Po tko zna koji put ove sezone Mario Marović iskače kao junak utakmice. Robusni kapetan Sloge s tri je pogotka deklasirao nemoćni Jadran, koji ni s igračem više čitavo jedno poluvrijeme nisu mogli nadjačati novog prvaka lige. Obrana domaćih propustila je već u četvrtoj minuti, a na 2:0 Marović je povisio u 40. minuti susreta. Dvije minute kasnije gosti su ostali s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Gizdić. Sućurani su tu prednost iskoristili u desetoj minuti drugoga poluvremena kada je Dević smanjio na 2:1. Međutim, za domaćina dalje nije išlo. Sloga se složno branila, a onda i na kraju utakmice zaključila pobjedu. Tko drugi doli Marović koji 24. pogotkom u prvenstvu zapečaćuje pobjedu Sloge.

Jadran (KS): Roso, Erceg, Renić, Marić-Arić, Bodrožić, Buzov, Dević, L. Stefanović (46. Ratković), Biskupović, T. Stefanović (46. Šimić), Grubišić (69. Šiškov). Trener: Pero Zokić

Sloga (M): Katić, Gusić, Gizdić, Boko, Mikelić (48. Zlatar), Katić (75. Balić), Barać, Marović (85. Vladović), Žanetić, Borozan, Juričić. Trener: Siniša Jalić