ADIO, MAJSTORE!
Pogotkom sa zvukom sirene rukometaši Ribole Kaštela pobijedili su novopečene prvake iz Dubrovnika. Pobjedonosni pogodak postigao je Matko Bujas, koji je odigrao posljednju utakmicu u karijeri.

Ribola Kaštela – Dubrovnik 26:25 (10:12)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Ivica Glavinić, Mile Veraja
Igrač utakmice: Matko Bujas (Ribola Kaštela)

To je morao biti on – čovjek odluke! Stvar koja se viđa jedino u filmovima ostvarila se u dvorani u Kaštel Sućurcu. Igrala se 59. minuta kada je Matko Bujas drugim pogotkom na utakmici donio Riboli izjednačenje na 24:24. Dubrovčani ubrzo zabijaju za novo vodstvo, ali Krokar ponovo stavlja rezultat u 'livel'. I onda gosti ne iskorištavaju svoj napad, a Bujas sa zvukom sirene zabija za pobjedu Ribole!

Bila je to posljednja utakmica u njegovim Kaštelima jer se u idućem kolu oprašta od rukometa. Sa 33 godine na leđima odlučio je reći dosta, a potrudio se da zadnja utakmica bude za pamćenje!

Ribola je s respektom dočekala novog prvaka, no igrala je kao da se bori za prvo mjesto. Početno vodstvo od 5:3 izdržalo je do preokreta gostiju na 8:7. Od tada Dubrovčani vodstvom kontroliraju susret. Na momente bježe na četiri razlike (16:20, 17:21), ali kako utakmica odmiče kraju tako Kaštelani podižu svoj tempo. U zadnjih deset minuta ušlo se izjednačeno, da bi u samoj završnici domaći izvojevao pobjedu.

Premda je daleko najviše pogodaka na utakmici postigao gostujući igrač Jurić-Grgić – nevjerojatnih dvanaest, uz Srninih sedam! – epitet igrača utakmice ipak ide Bujasu. A znate i zašto.

Ribola Kaštela: Mirat, Ilić, Milas, Pavlov, Ivanda (6), Krokar (3), Džakula (1), Papić (4), Bujas (3), Milinović, Kovačević (5), Fistonić, Šegrt, Ivanišević (3), Vujičević (1), Mikas. Trener: Davor Bujas

Dubrovnik: Morović, Knez (3), Jurić-Grgić (12), Putica, Bušlje (1), Bevanda, Dabelić (2), Srna (7), Meštrić, Zujić, Barišić, Radić. Trener: Silvijo Ivandija