Na gostovanju u Metkoviću rukometaši Ribole Kaštela odigrali su neriješenih 29:29. Ovim bodom Ribola je ostala na trećem mjestu, ali se momčad Mornara izjednačila s njima na prvenstvenoj ljestvici.

Metković Mehanika – Ribola Kaštela 29:29 (14:16)

Metković, Gradska dvorana
Suci: Ivan Grbavac, Siniša Ravlić
Igrač utakmice: Marko Buntić (Metković Mehanika)

Kaštelani su u Metkoviću uspjeli spasiti bod, nakon što su u posljednjih sedam minuta ušli s čak četiri pogotka zaostatka. Vodili su domaćini s 29:25 pogotkom Jakića u 53. minuti, a onda je uslijedila njihov 'post' kojeg su hrabri gosti dostigli u pretposljednjoj minuti. Do tada su Kaštelani bili u poziciji onoga koji kontrolira utakmicu. Od početnih 1:0 vodstvo su držali čitavo vrijeme, sve do prvog vodstva Metkovića. Bilo je to pri rezultatu 24:23, a onda serijom 5:1 došli nadomak pobjede. Međutim, raspoloženi Ivanšević, uz pomoć Papića i Ivande uspijevaju donijeti bod. U sljedećem kolu Ribola igra protiv lidera Dubrovnika koji već večeras može osigurati naslov prvaka protiv Splita.

Metković Mehanika: Bezer (4), Jakić, Koncul, Obšivač (1), Cvitanović (5), Bartolović, Marić (1), Buntić (8), Jakić (3), Bošković, Čupić, Kozina (5), Romić, Marević, Kolovrat (2). Trener: Filip Romić

Ribola Kaštela: Pepur, Ilić, Milas, Pavlov (1), Milković, Ivanda (4), Krokar (1), Džakula, Papić (4), Bujas (2), Milinović, Čićmir (2), Šegrt, Ivanišević (7), Vujičević (2), Mikas (6). Trener: Davor Bujas