Zagrebačka Mladost povela je s 2:1 u finalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske pobjedivši Mladost Ribolu Kaštela s 3:0.

HAOK Mladost – OK Mladost Ribola Kaštela 3:0
(25:14, 25:21, 25:18)

Zagreb, dvorana Dom odbojke, gledatelja 600
Suci: Milan Rajković, Goran Brozić

Treća finalna utakmica prošla je u dominaciji zagrebačke Mladosti koja je s 3:0 došla do druge pobjede. Nervozan početak gostiju koštao je ranog vodstva Mladosti, koji se razvio u višestruku prednost do samog kraja prvog seta (25:14). Gosti su se probudili tek sredinom drugog poluvremena kada su sustigli zaostatak te u posljednju dionicu seta ušli sa 21:20. No, dalje od toga nisu mogli, a iskusni Zagrepčani s pet uzastopnih poena ugrabili su i drugi set. U trećem nije bilo značajnih pomaka, Mladost je kontrolirala set do samoga kraja za zasluženu pobjedu.

„Mogu reći da smo dosta nervozno ušli u utakmicu, a Mladost je baš tada odigrala najbolji set do sada u našim nadmetanjima. Mi smo se probudili tek u drugom setu, ali to nije bilo dovoljno“, kratko je prokomentirao trener gostiju Ivan Rančić.

„U Kaštelima je presudio naš servis, stoga očekujem da ćemo puno bolje servirati u Kaštelima, očekujem punu dvoranu koja nam stvarno puno znači i da ćemo biti psihološki na razini kao u drugom setu gdje smo stvarno pokazali kvalitetu. Jednostavno, želimo doći do pete utakmice“, poručio je Rančić.

HAOK Mladost: Đirlić, Sabljak (6), Radoš, Nikačević (6), Mitrašinović, Bakonji, Sedlaček (18), Šarčević, Jurić, Prlić (7), Marelić (11), Krnić (3), Barić, Dukić (4). Trener: Radovan Malević

OK Mladost Ribola Kaštela: Višić (1), Rupert (7), Perić, Kulušić, Matoković (15), Krivić, Šuker (5), Zeljković (3), Jo. Melvan, Pervan, Palić, Vanegas (6). Trener: Ivan Rančić