Odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela iskoristili su domaći parket za izjednačenje finalne serije za prvaka Hrvatske pobijedivši zagrebačku Mladost rezultatom 3:1.

Mladost Ribola Kaštela – Mladost 3:1
(25:19, 26:28, 25:22, 25:19)

Kaštel Stari, Gradska dvorana, gledatelja 600
Suci: Milan Rajković, Goran Brozić

Zagrebačka Mladost konačno je pala – prvi poraz u prvenstvu nanio im je najveći rival u Kaštelima. Izvrstan 'performans' Mladosti Ribole Kaštela pružen je ispred šestotinjak gledatelja, koji su ih bodrili do zasluženog izjednačenja u finalnoj seriji. Raznovrsnost domaćeg napada bio je glavna prednost – čak četvorica igrača imala su dvoznamenkasti broj poena.

Na samom početku gosti su se uspjeli odvojiti na 10:6, a onda je uslijedila 6:0 serija domaće momčadi, čime uspostavljaju kontrolu nad setom. Preuzevši vodstvo od 12:10 nisu ga više ispuštali sve do 25:19 i 1:0 u setovima.

Dobra igra domaćih nastavila se u drugom setu, u kojem su se već u ranoj fazi uspjeli odmaknuti na tri do četiri poena razlike. Međutim, uporni gosti sustižu na 14:14 i drže set u egalu. Do prve set lopte ipak su došli Kaštelani, ali nakon propuštene čak tri set lopte, Zagrepčani kažnjavaju promašaje.

Najnapetiji bio je treći set, iako je imao manje poena od prethodnoga. No, izjednačenost u svakom segmentu igre, posebno u rezultatskom, odavala je određenu važnost trećeg seta jer bi ekipa koja bi ga izgubila bila pod većim teretom. Prelomilo se ipak na stranu domaćih, koji sa 16:18 preokreću na 20:18, te uz dvije greške gostujućih igrača osvajaju set sa 25:22.

U četvrtom setu domaćin je iznjedrio silno važnu pobjedu te dokazao kako će ovogodišnja serija biti daleko neizvjesnija. Treća utakmica na rasporedu je već u srijedu u 19:30 u Zagrebu.

„Čestitam mojim momcima. Ponosan sam kako smo se držali dogovora, kako su pokazali karakter kad su izgubljeni set dobili. Ne želim sad dizati euforiju, ali naravno da ćemo ići u Zagreb pobijediti“, kratko je prokomentirao trener pobjedničke momčadi Ivan Rančić.

Mladost Ribola Kaštela: Višić (6), Rupert (10), Perić (3), Kulušić, Matoković (16), Krivić, Šuker (2), Zeljković (18), Jo. Melvan, Pervan, Palić, Vanegas (10), Bašić. Trener: Ivan Rančić

Mladost: Đirlić (1), Sabljak (5), Radoš, Nikačević (12), Mitrašinović, Bakonji, Sedlaček (19), Šarčević, Jurić, Prlić (1), Marelić (13), Krnić (1), Dukić (6). Trener: Radovan Malević