Kaštelanski klubovi Val i Jadran (KS) pobjedom su ušli u 17. kolo 1. Županijske lige. Obje pobjede bile su s jednim pogotkom razlike, a odličan početak vikenda za Kaštelane može dovršiti Gošk utakmicom u nedjelju.

Val – Vinjani 2:1 (2:1)

Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Drago Pavić, Ante Proso, Ivan Taraš
Strijelci: 1:0 Galić 22', 1:1 Ajduković 24' (ag.), 2:1 Aleksić 37'
Igrač utakmice: Ivan Galić (Val)

Derbi začelja završio je bodovima u rukama domaćina. Val je s 2:1 bio bolji od Vinjana te uspio preskočiti i Postira. Sva tri pogotka pala su u prvih pola sata, i to sva tri od strane Valaša. Doduše, onaj Ajdukovićev iz 24. minute bio je u krivu mrežu. Val je netom prije poveo preko Galića, a u 37. minuti Aleksić je zabio za kasnije konačnih 2:1.

Val: Damjanović, Jurić, Galić, Ajduković, Plazibat, Šimunović, Pajčin (81. Biuk), Družianić (73. Šarić), Banova, Aleksić (90. Cvjetković), Stanković. Trener: Ante Milić

Vinjani:Jakić, Topić, Prlić, Kljenak (56. Kutleša), M. Slišković, L. Karin, Jović, Grizelj (66. L. Karin), Rako, Đerek (46. Vlašić), I. Slišković. Trener: Nema

Mladost (P) – Jadran (KS) 0:1 (0:1)

Proložac, stadion Šarampov
Suci: Mislav Lolić, Ante Buzov, Tino Babić
Strijelac: 0:1 Biskupović 54'
Igrač utakmice: Ivan Biskupović (Jadran KS)

Pogodak Biskupovića s početka drugog poluvremena bio je dovoljan sućuračkom Jadranu da na neugodnom gostovanju kod Mladosti ugrabi sva tri boda. Borbeni domaćin samo je jednom vadio loptu iz mreže, a srećom po goste napadači nisu imali potrebnu preciznost pored koncentriranog Dude. Zaslužena pobjeda Jadrana za preskok Omladinca na prvenstvenoj tablici.

Mladost (P):Baćak, M. Grabovac, Tomas, Maršić, Šimić, Bandić, Vidulin (46. Lončar), M. Grabovac (85. Šerlija), Šakić, Strinić (70. Jurišić), Petričević. Trener: Ante Knezović

Jadran (KS):Dude, Erceg, Katić, Marić-Arić, Buzov, Šimić, Dević, L. Stefanović (75. Stude), Biskupović, T. Stefanović (85. Gazibara), Grubišić (90. Grančić). Trener: Pero Zokić