Kaštelanski klubovi Val i Gošk odlično su 'prošli' u 15. kolu 1. Županijske lige. Obje momčadi upisale su tri boda, a njima bi se mogao pridružiti Jadran (KS) koji u nedjelju u 15 sati s Orkanom zaključuje kolo.

Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Ante Sočo, Jurica Matoš, Ante Pavlinović
Strijelci: 1:0 Banovac 75', 2:0 Družianić 90'+4'
Igrač utakmice: Josip Banovac (Val)

Čista mreža i tri boda na kontu – bio je to dobar dan za Val. Protiv bračkih Postira domaćin je slavio s 2:0 i to zahvaljujući pričuvama. Naime, mreže su mirovale sve do posljednjeg 'kvarta' utakmice. Onda je u 75. minuti Banovac postigao gol za zasluženo vodstvo Vala, dvadeset minuta nakon ulaska u igru. Duboko u sudačkoj nadoknadi još jedan igrač koji je ušao u igru, Družianić, potvrdio je pobjedu Vala pogotkom za 2:0.

Val: Damjanović, Stanković, Jurić, Galić, Ajduković, Suman, Plazibat, Pajčin, Radanović (53. Banovac), Udovičić (75. Šimunović), Aleksić (45. Družianić). Trener: Ante Milić

Postira Sardi: Duvančić, Doljanin, N. Matulić (67. P. Eterović), Mihaić, Šantić, M. Matulić, Mikulić, Silić, Copić, T. Matulić (81. Baković), M. Eterović. Trener: Nenad Bilić

Osk – Gošk 1:3 (1:1)

Otok, stadion ŠC Gola Brda
Suci: Mateo Boljat, Luka Lisica, Ante Milinović
Strijelci: 0:1 Bučić 31', 1:1 Labrović 42', 1:2 Duvnjak 73', 1:3 Duvnjak 75'
Isključen igrač: 17' Ante Radović (Osk)
Igrač utakmice: Božo Duvnjak (Gošk)

Izvrsnu pobjedu nogometaši Goška upisali su na gostovanju kod Oska. Rezultatom 3:1 postigli su skok na prvenstvenoj ljestvici te su zadržali korak za klubovima iz vrha. Pobjedu je bitno olakšao Ante Radović koji je u 17. minuti 'pocrvenio' jer je igrao rukom u situaciji izglednom za pogodak. Gošk je potom u 31. minuti poveo, ali su domaćini preko Labrovića uspjeli izjednačiti. No, brojčana prednost Goška osjetila se u drugom poluvremenu, posebno od 73. do 75. kada je Duvnjak s dvama pogocima riješio pitanje pobjednika.

Osk: Cvrlje, Mažurin, M. Bašić, I. Bašić (83. Laco), Matijašević, M. Bašić, Ljubas (54. Katić), Radović, Labrović, Marković (54. P. Bašić). Trener: Zdravko Ćurković

Gošk: L. Zec, Bekavac, N. Zec, Baran, Oršulić, Karaman (46. Šunjić), Đuras (79. Ercegovac), Bučić, Projić (87. Alfirević), Šarić, Duvnjak. Trener: Radoslav Tomas