U derbiju 14. kola između Karlovca i Ribole Kaštela domaća momčad bila je bolja rezultatom 27:25. Ovim porazom Ribola je izgubila drugo mjesto, a Dubrovnik je to iskoristio za bijeg od pet bodova na čelnoj poziciji prvenstvene ljestvice.

Karlovac – Ribola Kaštela 27:25 (11:15)

Karlovac, dvorana Mladost
Igrač utakmice: Ivan Šnajder (Karlovac)

Rukometaši Ribole Kaštela nisu iskoristili priliku koja im se nudila u Karlovcu. Sjajno prvo poluvrijeme i rezultat 15:11 naslućivalo je novu pobjedu Kaštelana i nastavak potjere za vodećim Dubrovnikom. Na koncu je ipak ostao gorak okus poraza zbog propuštene šanse. Igra Kaštelana u drugom poluvremenu kao da je stala, a domaćin je opuštenost gostujuće obrane iskoristio kako bi otopio prednost i načinio značajan preokret. Ključna je bila serija Karlovca u prvih devet minuta gdje su sa 11:15 došli na 18:17, a postignuto vodstvo nisu ispuštali do kraja

Predvodnik pobjede bio je Ivan Šnajder sa devet pogodaka, a značajan doprinos dao je Radočaj sa deset obrana. Kod Ribole se samo istaknuo Papić sa pet pogodaka, dok su vratari imali slabašan učinak.

Karlovac: Radočaj, Glumac, Šnajder (9), Begić (5), Sudarić (3), Horvat (3), Crnković (2), Čelić (2), Capan (2), Frketić (1), Čakarić, Janjanin, Šepac, Bačić, Mrljak, Rukavina

Ribola Kaštela: Milinović, Pepur, Mirat, Papić (5), Mikas (4), Milas (3), Kovačević (3), Javorčić (3), Ivanišević (3), Ilić (2), Vujičević (1), Bujas (1), Krokar, Fistonić, Pavlov, Ivanda. Trener: Davor Bujas