Odbojkašice Kaštela sjajnom predstavom pred domaćim navijačima svladale su Olimpik rezultatom 3:0 te s nova tri boda preuzele drugo mjesto. Uoči posljednjeg kola pred doigravanje imaju jednaki broj bodova kao Olimpik, ali bolju set razliku.

Kaštela – Olimpik 3:0
(25:13, 25:21, 25:18)

Suci: Ivica Špadina, Dinko Ninić

Gledatelji u dvorani u Kaštel Starom mogli su uživati u još jednom sjajnom izdanju kaštelanskih odbojkašica. A razloga za slavlje ima više, posebno jer su tek u četvrtom međusobnom dvoboju uspjeli svladati Olimpik. I to na kakav način!

U prvom setu 'Malene' su svojim napadima 'izludile' gostujuću obranu koja se već u početnoj fazi utakmice našla u zaostatku od 10:2. Olimpik je uspio smanjiti na „samo“ pet poena razlike (16:11), no buđenje je stiglo prekasno i domaćin je poveo s 1:0. 'Malene' su imale dobro otvaranje i u drugom setu, ovoga puta vodili su sa 7:2. Međutim, ovoga puta Olimpik je bolje reagirao pa se ubrzo Kaštela našla u situaciji da mora sustizat rezultat (9:11). Preokret je stigao pred kraj seta, a sve je bilo rješeno kad je pri 21:20 domaćin ostvario dva ključna poena koja su dovela do velikih 2:0 u setovima. Treći set bio je samo potvrda bolje igre domaće ekipe, zaključena sa 25:18 i ukupno velikih 3:0.

Kaštela: Ninčević, Stanović, Prkačin, Ljulj, Rimac, Karaula, Glavina, Papić, Kutrović, Sudar, Matas, Stojan, Vukić, Zelalija. Trener: Zoran Grgantov
Olimpik: Butković, Štaka, Bilogrević, Šandrk, Toplek, Deak, Martinčić, Jularić, Barić, Krmpotić, Kliman, Grozdanić, Bazina. Trener: Frane Žanić