Košarkaši Ribole Kaštela u utakmici 17. kola Prve muške lige prekinuli su niz od tri utakmice bez pobjede. Predvođeni Marinom Vručinićem slavili su protiv Pule 1981 rezultatom 97:91.

Ribola Kaštela – Pula 1981 97:91
(21:20, 24:25, 25:21, 27:25)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Igrač utakmice: Marin Vručinić (Ribola Kaštela)

Tri uzastopna poraza sad su iza leđa Kaštelana. Pobjedom protiv Puljana rezultatom 97:91 domaća momčad vratila se na pobjednički kolosijek, a s nova dva boda lakše se diše na pogled prvenstvene ljestvice. No, utakmica nije bila nimalo lagana. Čak jedanaest puta izmjenjivalo se vodstvo s jedne i s druge strane, a presudila je veća želja domaćih. Najnapetije bilo je u prve dvije četvrtine u kojima je Ribola najviše puta imala vodstvo, međutim, Puljani su stalno pratili rezultat. Kaštelani su u drugom poluvremenu par puta uspjeli pobjeći na sedam ili devet razlika, ali ni to nije bilo dovoljno da goste 'skinu s vrata'. U posljednje dvije minute utakmice ušlo se s minimalnim vodstvom Ribole (88:87), a onda je Vručinić sa sedam poena od ukupno 26 dao posljednju riječ na utakmici.

Ribola Kaštela: Vidović (11), Biočić (10), Bilandžić (17), Sanader, Krešić, Bare, Marasović (13), Vručinić (26), Vujević, Elez (3), Rašetina (13), Pruže (4).

Pula 1981: Stojanović (2), Jelenković (28), Marinović, Marić (5), Brzica (4), Andabaka (14), Gligorović, Kordiš (8), Koljanin (2), Pušić (28).