U nedjelju su odigrane utakmice 1. kola Županijskog kupa. Najveće iznenađenje priredio je Gošk koji je u Gomilici zadržao 'nulu' protiv Dugopolja te u ruletu jedanaesteraca izborio prolazak dalje. Drugi kaštelanski predstavnik Jadran (KS) s laganih 3:0 svladao je Varbonj.

Gošk – Dugopolje 0:0 (7:6)

Kaštel Gomilica, stadion SC Jure Bakotić
Suci: Ivica Grepo, Nikola Večernik, Mario Vrkić

Gomiličani slave prolazak dalje! Zasluženo, rekli bismo, jer su u devedeset minuta uspjeli izdržati nalet drugoligaških igrača. Doduše, nije to bio najjači sastav, ali su gosti svakako imali ulogu favorita. Obrana domaćih uspjela je sačuvati mrežu, dok na suprotnoj strani nisu uspjeli postići pogodak. Stoga se pobjednika tražilo preko jedanaesteraca, a najs(p)retniji bili su domaćini. Iako je Dugopolje imalo peti jedanaesterac za pobjedu, Čerina nije uspio zabiti, a kasnije ih je sustigla 'kazna' promašajem Jurića.

Gošk:L. Zec, Bekavac, N. Zec, Oršulić, Baran, Karaman (90. Kovačević), Đuras, Bučić, Projić (71. Ercegovac), Šarić, Duvnjak (82. Konsa). Trener: Radoslav Tomas

Dugopolje:Ćubić, Čerina, Živković, Bosančić (66. Nakić), Dadić (82. Čovo), Grubišić, Primorac, Radošević, Maglica, Kušeta (77. Rakić), Jurić. Trener: Stipe Balajić

Jadran (KS) – Varbonj 3:0 (1:0)
Kaštel Sućurac, stadion Zrinjski
Suci: Christian Vrdoljak, Ante Budić, Jere Stipanović
Strijelci: 1:0 Erceg 19', 2:0 Šiškov 73', 3:0 Radić 90'

Nogometaši Jadrana s lakoćom se obračunala s Varbonjom i zasluženo izborila prolazak dalje. Iako je domaćinu trebalo samo devetnaest minuta da stigne u vodstvo, goste su 'dotukli' tek u zadnjoj fazi utakmice. Hvarani tako nisu uspjeli iznenaditi i drugu kaštelansku momčad, Jadran je bio jači zalogaj.

Jadran (KS):Dude, Erceg, Katić, Marić-Arić, Bodrožić, Buzov, Dević, L. Stefanović (76. Radić), Ratković (53. Šiškov), T. Stefanović (69. Stude), Grubišić. Trener: Pero Zokić

Varbonj:Jerković, Pavičić, Mileta (80. Habibović, Lovrinčević (46. Vidošević), Kovačić (82. Bogdanić), Matijević, Pavičić Ivelja, Lušić, Papac, Barić, Posinković.