Odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela sa stilom su svladali Rijeku u jadranskom derbiju 13. kola Superlige. Rezultatom 3:0 popeli su se na samo dva boda zaostatka za drugoplasiranim Riječanima.

Mladost Ribola Kaštela – Rijeka 3:0
(25:10, 25:21, 25:20)

Suci: Miroslav Milinović, Luka Humski

Kaštelani su u subotnjem jadranskom derbiju upisali važna tri boda pred ulazak u drugi dio natjecanja. Slavljem protiv Rijeke rezultatom 3:0 osigurali su devet bodova koje će prenijeti u daljini dio prvenstva pred doigravanje. Da će sve ići u tom smjeru domaća momčad pokazala je već u prvom setu kojeg su poveli s visokih 8:0. Kako se prednost ubrzo popela na 15:3, bilo je jasno da će Mladost prva povesti u susretu, a to se i dogodilo sa uvjerljivih 25:10.

Riječani su se probudili u drugom setu, premda su i tada ušli u zaostatak od 8:4. S nekoliko poena u nizu preokreću na 12:11, ali domaćin ponovo uspostavlja vodstvo koje do kraja seta nisu ispustili, iako su se Riječani uspjeli približiti na 20:19.

U trećem setu Rijeka je pokazala najviše te je u istom nekoliko puta držala vodstvo. Međutim, s nekoliko pogrešaka propuštaju posljednju šansu za preokret utakmice. Mladost tako dolazi do posljednjeg trećeg seta za desetu pobjedu u prvenstvu.

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Rupert, Perić, Kulušić, Matoković, Šuker , Cikojević, Jo. Melvan, Palić, Ja. Melvan, Bašić, Pervan. Trener: Ivan Rančić

Rijeka: Pavlović, Stanić, Ličina, Lešić, Osojnak, L. Lasić, Banko, D. Lasić, Bogdanović, Colnar, Smiljanić, Jurčević. Trener: Velimir Liverić