Do treće uzastopne prvenstvene pobjede košarkaši Ribole Kaštela stigli su protiv Zapruđa kojeg su u gostima svladali s tijesnih 91:87.

Zapruđe – Ribola Kaštela 87:91
(24:17, 22:26, 19:26, 22:22)
Zagreb, dvorana Trnsko
Suci: Hrvoje Muhvić, Mateo Pavičić, Marko Milković
Igrač utakmice: Marko Raič (Zapruđe)

Kaštelani su na najbolji mogući način preživjeli gostovanje kod Zapruđa. Trećom pobjedom u nizu skočili su na sredinu ljestvice te dodatno podigli samopouzdanje za nastavak dalje. No, do pobjede nije bilo lako doći. Rezultat se više puta mijenjao u korist jedne i druge momčadi, ali se na kraju ipak prelomilo na stranu gostiju.

Domaćin je odlično otvorio susret, pa je već nakon prve četvrtine imao sedam koševa prednosti. Malo po malo, u nastavku Ribola sustiže zaostatak pa na predah odlaze sa samo tri poena razlike (46:43). Do prvog vodstva Kaštelani stižu pred kraj treće dionice – pri rezultatu 56:46 rade seriju od 13:0 za pozitivan rezultat.

Najnapetije bilo je u posljednjoj četvrtini. Sve su 'karte' bile 'otvorene', domaćin je lovio zaostatak, ali uporni gosti karakterno su uspjeli zadržati stečenu prednost i iz dvorane izići s dva boda.

Unatoč porazu Zapruđa, najbolji pojedinac utakmice bio je Marko Raič sa 17 poena te devet asistencija, uz samo jedan promašen šut. Kod Ribole vrijedi istaknuti da su čak petorica postigla petnaest ili više koševa.

Zapruđe: Jarnjak, Gavranović (13), Radulović, Joksimović, Montana, Stanić (12), Galić, Turić (13), Mihalić (4), Raič (17), Gašparac (28). Trener: Nikola Piacun

Ribola Kaštela: Vidović, Roso (6), Biočić (16), Bilandžić (15), Sanader, Krešić (4), Marasović (18), Vručinić (15), Murko, Rašetina (17), Pruže. Trener: Damir Rančić